Çok ucuz fiyatlarla Bodrum Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bodrum’dan Diyarbakır’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 2 saat 20 dakikadır.

Bodrum Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Bodrum’dan Diyarbakır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bodrum Diyarbakır bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

Bodrum Diyarbakır Uçak Bileti

Bodrum Diyarbakır Uçak Bileti

Yüzyıllar boyunca pek çok kültüre ev sahipliği yapan Diyarbakır; günümüzde tarihi camileri, hanları, kervansarayları, manastırları, surları, kaleleri ve kiliseden camiye dönüştürülen yapıları ile büyük beğeni toplar. Kendine özgü karakteristik yapıdaki mimariler ile dikkatleri üzerine çeken kent, ülkemizin en eski şehirlerinden biridir. “Doğu’nun Paris’i” olarak adından bahsettiren Diyarbakır, aynı zamanda modern yaşamına entegre edilen şehir yaşamı ile de beğeni toplar.

Üzerinde pek çok medeniyetin izlerinin görüldüğü Diyarbakır Surları, Çin Seddinden sonra dünya üzerindeki en uzun surlardır. Muhteşem bir mimariye ve tarihe ev sahipliği yapan surların kesin tarihi bilinmese de milattan önce 3.000 ve 4.000 yıllarında Huriler tarafından inşa edildiği tahmin edilir. Bu rivayet günümüze kadar ulaşan en gerçekçi bilgidir. Ardından milattan önce 349 yılında, Bizans İmparatoru Costantinus tarafından yenilenen surlar, eski dönemlerinde şehre girişin simgesi olarak kullanıldı. Dünyanın en eski uygarlıklarına ev sahipliği yapan Diyarbakır, bugün sahip olduğu tüm yapıların üzerinde her bir medeniyete ait el izi barındırır. Turizme sunduğu değer ile adından bahsettiren Diyarbakır Surları, tarihe tanıklık eden yönü ile dikkatleri üzerine çeker.

Bodrum Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bodrum Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bodrum Havalimanı Ulaşım

Havalimanından Bodrum merkeze ulaşmak için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birisi iç hat geliş ve gidiş terminalinin çıkışında bulunan otobüs duraklarından kolaylıkla binilecek otobüslerdir. Otobüs ile Muğla il merkezinde bulunan Menteşe ilçesi ile Yatağan ve Milas ilçelerine gitmek isteyen yolcular tercih edebilirler. Milas Bodrum Havalimanı’na uçuş gerçekleştiren bazı havayolu firmalarının ise ücretsiz servisleri bulunmaktadır. Atlas Global, Pegasus ve Onur Air servis hizmetini sağlamaktadır.

Bir başa ulaşım aracı olan HAVAŞ yolculu saatlerine göre ayarlanmış otobüslerdir ve inişlerde yolcuların hizmetinde bulunmaktadır. Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için taksi hizmeti de terminalin hemen dışarısından temin edilebilmektedir. Havalimanı iç ve dış hatlar terminallerinde araç kiralama firmaları bulunmaktadır. Buralardan kiralanan araçlar ile merkez noktalara rahatlıkla gidilebilir. Özel aracı ile gitmek isteyenler ise Muğla – Bodrum Yolu’nu (D330) kullanarak merkez bölgelere gidebilirler.

Milas Bodrum Havalimanı içinden de Bodrum Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Bodrum Diyarbakır bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.