Çok ucuz fiyatlarla Eskişehir Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Eskişehir’den Diyarbakır’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 10 saat 20 dakikadır.

Eskişehir Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Eskişehir’den Diyarbakır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Eskişehir Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

Eskişehir Diyarbakır Uçak Bileti

Eskişehir Diyarbakır Uçak Bileti

Var oluş tarihi 9 bin yıl öncesine dayanan Diyarbakır, ülkemizde yerleşime açık en eski kentler arasındadır. Diyarbakır Türklerin eline geçen kadar çeşitli uygarlıklar tarafından yıllar boyunca önemli bir merkez olarak kullanıldı. Bu nedenle şehirde yaşam hiç bir zaman kesintiye uğramadı. Bizanslıların, Romalıların ve en sonda Osmanlı’nın hakimiyeti altında olan kentin dört bir yanı farklı medeniyetlere ait tarihsel kalıntılar ile çevrilidir.

5 bin 100 metre uzunluğa sahip olan Diyarbakır Surları, Cin Seddi’nden sonra dünyanın en uzun suru olma özelliği taşır. Kuş bakışı olarak görüldüğünde bir kalkan balığını andıran surlar, tarih boyunca önemli bir savunma merkezi olarak kullanıldı. Günümüzde yapının birçok yerinde farklı milletlere ait izler görülür. 12 metre yüksekliğinde olan Diyarbakır Surları, farklı kitabeleri, motifleri ve kitabeleri ile de oldukça ilgi çekicidir. Surlar, şehrin tarihsel kültürünü koruyan en güzel eserlerdir.

Hanlar diyarı olan Diyarbakır, geçmişte önemli yolların kavşak noktası üzerinde yer almasında dolayı değerli yapılara ev sahipliği yapar. Bunlardan biri ise 1521 tarihli Kervansaray’dır. 72 oda ve 12 dükkan olarak tasarlanan yapı, günümüzde aslına uygun olarak yenilenmesi ile birlikte otel olarak kullanılır.

Eskişehir Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Eskişehir Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Eskişehir Havalimanı Ulaşım

Eskişehir Havalimanı şehirden sadece birkaç kilometre dışarıda olduğundan ulaşım da oldukça kolaydır. Mesafe yakın olduğundan en hızlı şekilde taksi ile istediğiniz noktaya varabilirsiniz. Ayrıca havalimanı önünden kalkan servisler ile şehir merkezine gitmeniz mümkündür. Direk olarak tramvaylarla otogara ulaşım bulunmasa da taksi ya da otobüs ile tramvay durağına gelip aktarma yapabilirsiniz.

Otobüsle merkeze gitmek isteyenler şehrin otobüsleri için özel olarak çıkartılan Eskart kartları ile bu toplu taşıma aracına binerek merkeze ulaşabilirler. Özel araç kiralamak isteyenler için imkanlar biraz sınırlı olsa da şehir merkezinden araç kiralamanız mümkündür.

Eskişehir Havalimanı içinden de Eskişehir Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Eskişehir Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı