Çok ucuz fiyatlarla Gaziantep Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Gaziantep’ten Diyarbakır’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 10 saat 10 dakikadır.

Gaziantep Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Gaziantep’ten Diyarbakır’a  gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Gaziantep Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’da gidebiliriz?

Gaziantep Diyarbakır Uçak Bileti

Gaziantep Diyarbakır Uçak Bileti

Kaleler, camiler, manastırlar, köprüler ve kiliseler ile büyüleyici bir tarihe ev sahipliği yapan Diyarbakır, Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biridir. Diyarbakır geçmişte ticaret yollarının üzerinde yer almasından dolayı oldukça gelişen şehirler arasındadır. Kent, taşıdığı değerler neticesinde günümüzde açık hava müzesi konumundadır.

İslam aleminin şehri ele geçirmesi ile birlikte Mar Toma Kilisesi, Müslümanların eline geçti. Kilise İslami unsurlar eklenerek cami olarak çevrildi. Ulu Cami, Anadolu’nun en eski ibadet mekanlarından biridir.  5. Harem-i Şerif olarak da adlandırılan yapı Hanefiler ve Şafiler olarak iki bölüme ayrılır. Farklı dönemlerde tamamlanan cami, üstün mimari özelliği ile günümüzde oldukça ilgi çekici bir görünümdedir.

Diyarbakır’ın önemli bir tarihe sahip olan Sur ilçesinde bulunan Meryem Ana Kilisesi, 3 yüzyıla aittir. Roma dönemi izleri ile dikkat çeken kilise, zaman içinde birçok uygarlık arasında el değiştirdi. Yıllarca Ortodoks Süryanilerinin ibadetlerini gerçekleştirmek için kullandığı önemli dinsel alanlardan biri olan Meryem Ana, 2005 yılında oldukça kapsamlı bir restorasyondan geçerek günümüzdeki görünümüne kavuştu.

Gaziantep Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Gaziantep Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinin 20 km güneydoğusunda yer alan Gaziantep Oğuzeli Havalimanı‘ndan merkeze gitmek için pek çok seçenek bulunuyor. Sivil kategoride hizmet veren Gaziantep Oğuzeli Havalimanı ayrıca uluslararası uçuşlara da müsaittir.

HAVAŞ, belediye otobüsü, taksi, özel araç gibi seçeneklerle merkeze gitmek mümkündür. HAVAŞ servisleri uçakların kalkışına ve inişine göre ayarlandığından hemen her yolcu rahatlıkla bu araçları kullanabilir. Ayrıca belediye otobüsleri de günün 24 saat havalimanından merkeze sefer düzenlemektedir.

Havalimanından araç kiralamak isteyenler için Avis, Hertz, Sixt, Acarsan, National Car Rental gibi firmalar araç kiralama hizmeti sunmaktadır. İstenen model ve fiyat aralığı ile buralardan araç kiralanıp merkeze gidilebilir.

Gaziantep Havalimanı içinden de Gaziantep Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Gaziantep Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı