Çok ucuz fiyatlarla Kastamonu Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kastamonu’dan Diyarbakır’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 20 saat 15 dakikadır.

Kastamonu Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Kastamonu’dan Diyarbakır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kastamonu Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

Kastamonu Diyarbakır Uçak Bileti

Kastamonu Diyarbakır Uçak Bileti

Medeniyetler şehri olarak tanımlanan Diyarbakır, pek çok kültürün ve dinin bir arada yaşadığı merkezdir. Çeşitli çağlara ait surları, kaleleri, camileri, kiliseleri, manastırları ve hanları ile görkemli bir tavra sahip olan kent, tarihseverler tarafından büyük bir ilgi ile karşılaşır. Diyarbakır aynı zamanda Doğu mutfağının lezzetli yemekleri ve etnik kültürü ile ilgi çekici bir görüntüye sahiptir.

Kentin pek çok yeri özellikle Osmanlı döneminden kalma hanlar ile çevrilidir. Geçmişten günümüze bölge halkının önemli bir kültürünü simgeleyen hanlar, çeşitli amaçlar için ziyaretçilerine açıktır. Kültürel ve tarihi açıdan şehir hakkında bilgi veren hanlar, aynı zamanda Diyarbakır’ın önemli simgelerinden biridir.

Diyarbakır Ulu Cami, İslam aleminin 5. Harem-i Şerif’i olarak adlandırılır. M. S. 639 yılında Müslümanların eline geçen kentte bazı düzenlemeler sonucunda Mar-Toma Kilisesi de Ulu Camiye dönüştürüldü. Farklı dönemlere ait kalıntılardan meydana gelen cami, Anadolu’nun en eski camilerinden biridir. Duvarlarında pek çok uygarlığın kitabesinin yer aldığı yapı, Hanefiler ve Şafiler bölümü olarak ikiye ayrılır. 3 farklı girişi bulunan görkemli eserin medresesine açılan kapısında ünlü bir güneş saati yer alır. Simetrik kabartmalar ile zenginleştirilen Ulu Cami, heybetli bir mimariye sahiptir.

Kastamonu Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kastamonu Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kastamonu Havalimanı Ulaşım

Kastamonu Havalimanı, şehir merkezine 13 km mesafede bulunan ve sadece iç hat seferleri ile hizmet veren bir havalimanıdır. Sivil kategoride olan bu havalimanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Aynı şekilde bu farklı alternatiflerle şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Eğer kendinize ait bir aracınız varsa havalimanı içerisinde otoparkın bulunduğunu ve aracınızı bu güvenli alanda bırakabileceğinizi hatırlatalım.

Otobüs

Eğer havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz belediyenin havalimanı otobüsleri ile merkeze gidebilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatlerine göre hareket ettiğinden iner inmez bir otobüse binerek 20 dakikalık bir yolculuk ile merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezine ulaşmak için bir diğer seçenek de yolcu servisleridir. Türk Hava Yolları ve Pegasus firmaları yolcuları için servis hizmeti sunmakta. Bu servisleri hem havalimanından şehre gitmek için hem de şehirden havalimanına ulaşmak için kullanmak mümkün. Türk Hava Yolları servisleri her gün sabah hareket etmekle beraber Pegasus firmasının servisleri Perşembe ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı çizelgede hareket ediyor. Havalimanı sitesinden servis saat ve güzergahlarını detayları ile görebilirsiniz.

Taksi

Kastamonu Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için taksi tercih etmek isterseniz terminal önünde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek hızlı ve konforlu şekilde şehre ulaşabilirsiniz. Trafik durumuna göre zamandan tasarruf edebileceğiniz taksiler günün 24 saati hizmet vermekte.

Araç Kiralama

Kastamonu Havalimanı içerisinde araç kiralama ofisler bulunuyor. Dilerseniz bu araç kiralama firmaları arasından bütçeniz doğrultusunda arzu ettiğiniz bir aracı kiralayarak şehre kolaylıkla varabilirsiniz. Avis’in de firmalar içerisinde bulunduğu firmalar terminal binasında hizmet veriyor.

Kastamonu Havalimanı içinden de Kastamonu Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Kastamonu Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.