Çok ucuz fiyatlarla Kütahya Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kütahya’dan Diyarbakır’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 13 saat 10 dakikadır.

Kütahya Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Kütahya’dan Diyarbakır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kütahya Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

Kütahya Diyarbakır Uçak Bileti

Kütahya Diyarbakır Uçak Bileti

Camileri, kiliseleri, hanları, manastırları ve köprüleri ile ayrı bir tarihe sahip olan Diyarbakır, ülkemizin en seçkin illerinden biridir. Tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan kent, dört mevsim boyunca da yoğun bir turizm kapasitesine sahiptir. Doğunun en güzel lezzetlerine kapılarını açan Diyarbakır, aynı zamanda önemli bir gastronomi şehridir. Tarihsel ve kültürel açıdan olduğu kadar doğal güzellikleri ile de dikkatleri üzerine toplayan şehir, kültür turlarının vazgeçilmez bir adresidir.

Önceki tarihlerde çeşitli uygarlıklar tarafından ele geçirilen şehir İslam ordularının eline geçmesi ile oldukça ilginç mimarilere ev sahipliği yapar. Yüzyıllar boyunca aktif bir yerleşim ve savunma merkezi olarak görülen Diyarbakır, günümüzde bu özelliğini her bir köşesinde tüm orijinalliği ile sergiler. Anadolu’nun en eski camilerinden biri olan Mar- Toma Kilisesi, bölgenin Müslümanların eline geçmesi sonucu camiye çevrildi. Diyarbakır Ulu Cami adını alan yapı, İslam aleminin ” 5. Harem’i Şerifi” olarak bilinir. Dikdörtgen bir avludan oluşan Diyarbakır Ulu Cami, Hanefiler ve Şafiler olarak iki ayrı bölüme ayrılır.

Kütahya Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kütahya Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kütahya Havalimanı Ulaşım

2012 yılında inşa edilmiş olan Kütahya Zafer Havalimanı, senede 80 binden fazla yolcunun geçiş noktası olmakla beraber Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak illerine hizmet vermekte. Kütahya merkeze 40 km mesafede olan havalimanından şehir merkezine ulaşmak için çeşitli alternatifler bulunuyor. Kodu KZR olan Kütahya Zafer Havalimanından şu anda sadece iç hatlar uçuşları yapılmakta. Kütahya Havalimanı’nda beklerken kafe, restoran ve ATM’lerden faydalanabilirsiniz.

Havalimanından merkeze gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz Kütahya Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan otobüslere binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şayet sadece belirli saatlerde hizmet veren otobüs ya da servisleri tercih etmek istemezseniz şehir merkezine kalkan minibüslere de binebilirsiniz.

HAVAŞ, belirli saatlerde şehir merkezinden havalimanına seferler düzenlemekte. HAVAŞ’ın servislerinden faydalanmanız da mümkün. HAVAŞ’ın güzergahı Zafer Havalimanı, Germiyan Kampüsü, Transfer İstasyonu, Otogar şeklindedir. Yolcu indirme noktaları ise Germiyan Kampüsü, Tren Garı, Otogar şeklindedir.

Havalimanı, şehir merkezine 40 km mesafede olmakta ve yolculuk süresi bir saat kadar sürmektedir. Dilerseniz terminal binasının önünden kalkan taksilerle şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Eğer araç kiralamak isterseniz yine terminal içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden dilediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayıp şehre geçiş yapabilirsiniz.

Kütahya Havalimanı içinden de Kütahya Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Kütahya Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.