Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan, Diyarbakır iline hizmet veren Diyarbakır Havalimanı uluslararası bir havalimanı olmakla beraber 1952 yılında hizmete girmiştir. Şehre olan uzaklığı 11 km’dir. Sivil-askerî kategoride yer almaktadır. Beton kaplama olan pist 16/34 pistin boyutları 3549×45’dir. 1100 araçlık otopark kapasitesine sahip olmakla beraber yolcuya açık alanlar 95.691 m²’dir. Web sitemizde ucuz Diyarbakır Havalimanı uçak bileti de aranır. Diyarbakır”dan uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Yolcular havalimanına ulaşımı ister taksi isterlerse belediye otobüsleriyle sağlayabilirler. Diyarbakır,Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri olmakla beraber hızla artan nüfusuyla dikkat çeken şehirlerin başında gelmektedir. Şehir içi ulaşımı yolcular otobüs ya da minibüslerle yapabilirler. Diyarbakır Havalimanı’nda herhangi bir araç sıkıntısı yaşamamakla beraber haftanın 7 günü ve 24 saati hareketli yapısı ile istediğiniz yere ulaşırsınız.

Diyarbakır Havalimanı uçak bileti

Web sitemiz üzerinden ucuz Diyarbakır Havalimanı uçak bileti alınmaktadır. En uygun, ekonomik ve çok ucuz uçak bileti buradan bulunabiliyor.

Diyarbakır Havalimanı uçak bileti

Diyarbakır Havalimanı uçak bileti

Şehrin en kalabalık olduğu yerler kent merkezi yan i eski kalenin olduğu bölgelerdir. Şehrin eğlence kesimleri Atatürk Evi ve etrafındaki park taraflarındadır. Bu kısma gitmek için en hızlı ve pratik çözüm taksi kullanmaktır. Git gide büyüyen ve farklı kültürlere ev sahipliği yapan Diyarbakır’ın her köşesinde ayrı bir tarih yatmaktadır. Bu sebeple ister yurt içi olsun ister yurt dışı, pek çok turist bu tarihi yerleri görmek için akın akın Diyarbakır’ı ziyarete gelmektedir.

 

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Her uçuştan önce ve sonra Diyarbakır Havalimanı’nda otobüs seferleri bulunmaktadır. Uçakların inişi ile beraber şehre giden belediye otobüslerini bulmak mümkündür. Diyarbakır Havaalanı şehrin merkezine yakın bir konumdadır. Eğer şehrin içinde bir yerlere gidecekse yolcular taksiyi rahatlıkla kullanabilirler. Diğer uzak mesafe olan yerlere gitmek isteyenler ise taksi ile otogarda inip otobüs ya da minibüs kullanabilirler. Buradan süreli otobüs ve minibüs geçtiği için ulaşımda herhangi bir problem yaşanmaz.

Diyarbakır Havalimanı ucuz uçak bileti

Diyarbakır Havalimanı uçak bileti alanlara ulaşım bilgileri verelim.  Havalimanı şehrin merkezine 6 km mesafededir. Havalimanından ayrılmak isteyen yolcular arzu ederlerse araç kiralama firmalarının sunduğu araçlar ile yollarına devam edebilirler. Diyarbakır Havalimanı’nda araç kiralama firmaları arasında Hertz, Emir Oto, Avis, Kançul Turizm bulunmaktadır. Şirketlerin büroları havaalanında mevcuttur. Araçlar hakkında detaylı bilgiyi de bürolardan almak mümkündür. Şayet talep edilecek belirli bir araç var ise önceden büro ile irtibata geçip arzu edilen aracı rezervasyon yaptırmak da seçenekler arasındadır.

Ucuz Diyarbakır Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Diyarbakır Havalimanı uçak bileti aranmaktadır. Diyarbakır’dan uçmak isteyen yolcular ucuz Diyarbakır Havalimanı uçak bileti bulabilir.

Diyarbakır Yeni Havalimanı Konumu