Çok ucuz fiyatlarla  Diyarbakır Samsun uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Diyarbakır’dan Samsun’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 3 saat 20 dakikadır.

Ucuz fiyatlar ile Samsun otelleri de Tatil City’de. Samsun otelleri arasından en uygun, en ucuz fiyatlı olan otelleri hem de kaliteden ödün vermeden seçtik. Ucuz tatil fırsatları web sitemizde!

Samsun Otelleri

Samsun’da yapılacak şeyler

Samsun’a gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Samsun’da Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Samsun Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city

Diyarbakır Samsun uçak bileti al!

Sizde Diyarbakır‘dan Samsun’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Diyarbakır Samsun uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Samsun’da nerelere gidebiliriz?

Diyarbakır Samsun Uçak Bileti

Diyarbakır Samsun Uçak Bileti

Karadeniz Bölgesinin pek çok açıdan en gelişmiş şehri olarak bilinen Samsun,  M. Ö. 750 ve 760 yıllarında İyon şehir devletleri tarafından ‘Amisos’ ismi ile kurulmuştur. Miletoslular tarafından kurulan şehir, tarih boyunca pek çok uygarlığın yerleştiği bir yerleşim birimidir. Karadeniz’in en gözde turizm merkezlerinden biri olan Samsun, coğrafi ve kültürel açıdan zengin bir mirasa ev sahipliği yapar.  Cumhuriyet tarihi açısından büyük bir öneme sahip olan şehir aynı zamanda oldukça büyük bir tarihi değer barındırıyor.

Teleferik eşliğinde Samsun’un eşsiz manzarasına karşı çıkabileceğiniz Amisos Tepesi, bölgenin en eski yerleşim birimidir. Yıl içinde oldukça yüksek bir turizm kapasitesine sahip olan tepe, halk tarafından ‘Baruthane’ olarak da bilinir. Şehrin hem doğal güzelliği, hem de tarihi açısından oldukça büyük bir öneme sahip olan Amisos Tepesi, görülmesi gereken yerlerden biridir.

2003 yılında ziyaretçilere açılan Bandırma Müzesi, Atatürk’ün Bandırma’dan Samsun’a çıktığı vapuru temsil ediyor. Geminin orijinal 1925 senesinden parçalansa da, Bandırma Müzesi o tarihte parçalanan geminin neredeyse aslı gibidir. İçinde Cumhuriyet tarihine ait büyük bir tarih barındıran müze, Atatürk ve kurmaylarının bal mumu heykelleri, ve dönemde kullandıkları pek çok günlük eşya ile donatılmıştır.

Diyarbakır Samsun uçak bileti fiyatları

Samsun seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Samsun seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Diyarbakır Samsun uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Diyarbakır Havalimanı içinden de Diyarbakır Samsun uçak bileti satın alınabiliyor.

Samsun Havalimanı Ulaşım

Havalimanından şehir içerisine minibüs, otobüs ve taksi ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca dileyen yolcular Samsun’dan Sivas ve Amasya’ya trenle de ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca feribot seferleri de yapılmaktadır.

Bafra ile Ordu’ya giden HAVAŞ servisleri yolcuları merkezlere ulaştırmaktadır. HAVAŞ servisleri uçak indikten sonra 20 dakika ile 30 dakika arasında kalkmaktadır. Ancak HAVAŞ güzergahı uymayan yolcular için bir alternatif de taksidir. Havaalanında 24 saat hazır bekleyen taksiler bulunmaktadır.

Araç kiralamak isteyen yolcular için havalimanında pek çok araç kiralama firması bulunmaktadır. Budget, Avis, Hertz, Sixt, Fox gibi firmaların ofisleri bulunmaktadır. Burada arzu edilen model ve fiyat aralığına göre araç kiralanabilir.

Diyarbakır Samsun uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı