Çok ucuz fiyatlarla Amasya Hakkari uçak bileti TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Size faydalı olabileceğini düşündüğümüz ufak bilgiler de vermek istiyoruz. Amasya’dan Hakkari’ye günde en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş ise aktarma dahilinde 22  saat 50 dakika sürmektedir.

Amasya Hakkari uçak bileti al!

Siz de Amasya‘dan Hakkari’ye seyahat edecekseniz TatilCity.Net üzerinden ucuz Amasya Hakkari uçak bileti satın alabilirsiniz. Sitemizde istenen gün ve saate göre en ekonomik Amasya Hakkari uçak bileti bulabilirsiniz. Ucuz uçak bileti almak sitemizde çok kolay! Hemen tıklayın anında yerinizi ayırtın!

Peki, Hakkari’de nerelere gidebiliriz?

Amasya Hakkari Uçak Bileti

Amasya Hakkari Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesi’nin doğusunda bulunan ilimiz Hakkari, konum gereği Anadolu, Mezopotamya ve İran kültürlerini bünyesinde barındıran tarihi dokusu oldukça fazla bir şehir. Hakkari seyahatinizde gezip görmek isteyebileceğiniz pek çok yer var. Örneğin bunlardan birisi olan Cennet – Cehennem Vadisi, Dez Vadisi’nde bulunuyor. Vadinin üst kısmı buzullarla dolu. Bu buzullarla dolu kısma cehennem vadisi deniyor. Görüntüsü ile sizleri şaşırtacak olan bu yeri mutlaka görmenizi öneririz. Şemdinli merkeze 12 km mesafede bulunan tarihi Şemdilli Taş Köprüsü, görmek isteyebileceğiniz bir diğer önemli yapı. Seyyit Mehmet Sıddık tarafından yaptırıldığı söylenen bu köprü dokusunu hiç kaybetmeden günümüze kadar gelebilmiş.

Cilo-Sat Dağları’nın öyle bir yapısı vardır ki 3 bin 500 yıllık Buzul Dağı’nı bünyesinde tutmakla beraber burada adeta buz kütlelerinden oluşmuş mağaralara rastlamanız mümkün. Tıpkı Nevşehir‘de olduğu gibi Hakkari’de de peri bacaları bulunuyor. Hakkari Peri Bacaları olarak adlandırılan bu doğal yapılar son antik buluntular arasında geçer. Kış turizmi ile arası iyi olanlar ise Hakkari Kayak Merkezi’ne uğramak isteyebilirler. Hakkari merkezden sadece 12 km mesafede bulunan kayak merkezinde keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Amasya Hakkari Uçak bileti fiyatları

Hakkari seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air, Sun Express hava yolu şirketlerinin Hakkari seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir.

Panelde seçtiğiniz firmanın Amasya’dan Hakkari’ye ya da Hakkari’den Amasya’ya gün içerisindeki tüm seferlerini fiyat da dahil olmak üzere tüm detayları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Panel üzerinde uçuşlar en ucuz bilet fiyatından pahalıya doğru sıralanır. Aktarmalı, aktarmasız, tek gidiş ya da gidiş dönüş seçenekleri ile en ekonomik Amasya Hakkari uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde alınabilir.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Amasya Hakkari uçak bileti Amasya Merzifon Havalimanı içinden de satın alınabiliyor.

Hakkari Havalimanı Ulaşım

Yüksekova’da bulunan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı şehre 80 km mesafededir. Havalimanından şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan birisi taksidir. Konforlu ve rahat bir şekilde şehre gitmek isteyen yolcular  Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda bulunan taksi durağından araca binerek şehir merkezine ulaşabilirler.

Şehre ulaşım için bir diğer seçenek de minibüslerdir. Havalimanından şehre yolcu taşıma amacıyla günde 2 sefer minibüsler kalkmaktadır. Gelen yolcu terminalinin önünden alkan minibüs saatleri uçak saatlerine göre ayarlanmış durumda. Uçaktan indiğiniz anda minibüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak minibüsler saat 18:00 itibarı ile sona eriyor. Bu sebeple minibüsleri 18:00’dan sonra kullanmak mümkün değil. Minibüsler ile şehre ortalama 80-100 dakika civarında varılıyor.

Bir diğer seçenek ise araç kiralama. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından istediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehre hızlı ve güvenli bir şekilde varabilirsiniz. Havalimanından şehre özel araçlar ile 70 dakika civarında varmak mümkün.

Eğer bir otelde kalacaksanız bazı otellerin havalimanından transfer araçları olduğunu hatırlatalım. Bunun için rezervasyon yaptırdığınız otelin transfer aracı olup olmadığını öğrenmeli ve varış saatinizi yine otel görevlisine bildirmelisiniz. Eğer otelin transfer hizmeti var ise sizi uçaktan iner inmez alarak şehir merkezindeki otelinize götürmekte.

Amasya Hakkari uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.