Çok ucuz fiyatlarla Antalya Kastamonu uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Size faydalı olabileceğini düşündüğümüz ufak bilgiler de vermek istiyoruz. Antalya’dan Kastamonu’ya 3 uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahil 13  saat 30 dakikadır.

Antalya Kastamonu uçak bileti al!

Siz de Antalya‘dan Kastamonu’ya seyahat edecekseniz TatilCity.Net üzerinden ucuz Antalya Kastamonu uçak bileti satın alabilirsiniz. Sitemizde istenen gün ve saate göre en ekonomik Antalya Kastamonu uçak bileti bulabilirsiniz. Ucuz uçak bileti almak sitemizde çok kolay! Hemen tıklayın anında yerinizi ayırtın!

Peki, Kastamonu’da nerelere gidebiliriz?

Antalya Kastamonu Uçak Bileti

Antalya Kastamonu Uçak Bileti

Kastamonu seyahatinizde hiç sıkılmayacaksınız. Çünkü bu doğası ile tarihi ile güzel mi güzel ilimizde gezip görülecek, keşfedilecek pek çok yer bulunuyor. Şelalesi, kanyonu, antik kentleri ile Kastamonu’da görmek isteyebileceğiniz pek çok yer var. Bunlardan birisi Evkaya Mezarları. Pafyagonyalılar tarafından M.Ö. 7 yüzyılda açık hava tapınağı olarak kullanılan bu yerde tarihi pek çok iz bulunuyor. 3’ü anıtsal olmak üzere 8 mezarın bulunduğu bu antik yeri gezmenizi öneririz. Son dönem Bizans mimarisinin güzide bir örneği olan Kastamonu Kalesi’nin tarihi ise 12. yüzyıla dayanıyor. Günümüze kadar birkaç onarım geçirmiş olsa da dönemin izlerinden hiçbir şey kaybetmemiş bir yapı. Şehir merkezinde bulunan ve şehrin sembolü olan Kastamonu Saat Kulesi ise fotoğraf çektirmek isteyebileceğiniz bir yer. Yapımı 1885’e dayanan bu saatin boyu ortalama 13 metre civarındadır.

Pompeipolis Antik Kenti, Kastamonu’nun bir başka önemli tarihi alanı. Taşköprü ilçesinde bulunan bu antik kentin kuruluşu M.Ö. 65-64’e dayanıyor. Roma döneminde sıfırdan kurulmuş olan bu kent çevresinde kazı çalışmaları hala devam etmekte. İnebolu ve Taşköprü’de sıklıkla örnekleri ile karşılaşacağınız Kastamonu Konakları bölgeye özgü bir mimari yapıya sahip. Bu konaklar yapılırken kullanım amacı, genş aldığı yer, gölge düşen yer gibi pek çok ince detaya yer verilmiş. Yüzlerce yıllık kültür birikiminin bir yansıması olan bu evleri mutlaka görmelisiniz. 2000 yılında park ilan edilen Küre Dağı Milli Parkı, kanyon, şelale, mağara gibi ilginizi çekebilecek tarihi ve doğal alanları içerisinde barındırıyor.

Antalya Kastamonu uçak bileti fiyatları

Kastamonu seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kastamonu’ya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir.

Panelde seçtiğiniz firmanın Antalya’dan Kastamonu’ya ya da Kastamonu’dan Antalya’ya gün içerisindeki tüm seferlerini fiyat da dahil olmak üzere tüm detayları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Panel üzerinde uçuşlar en ucuz bilet fiyatından pahalıya doğru sıralanır. Aktarmalı, aktarmasız, tek gidiş ya da gidiş dönüş seçenekleri ile en ekonomik Antalya Kastamonu uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde alınabilir.

Antalya Havalimanı Ulaşım

Antalya Havalimanı şehir merkezine 10 km’lik bir mesafededir. Buradan şehrin merkezine giden otobüsler, HAVAŞ, özel araç ya da taksi bulmak mümkündür. Eğer özel araç ile gidilecekse şehir merkezine D400 kara yolu üzerinden kolay bir şekilde gidilebilir. Havalimanında 2000’den fazla araç kapasiteli bir otopark bulunduğundan havalimanına geldiğinizde burada arabanızı rahatça bırakabilirsiniz.

Antalya Havalimanı’nda araç kiralama firmaları da bulunmaktadır. Arzu eden yolcular istedikleri model ve fiyat aralığında araç kiralayıp merkeze gidebilirler. Burada bulunan araç kiralama firmaları arasında; Hertz, Budget, Avis, Filo, Aytucar, Travelium, YesNational, Europcar bulunuyor. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler 600A hatlı otobüs ile merkeze ulaşabilirler.

Antalya Kastamonu uçak bileti Antalya Havalimanı içinden de satın alınabiliyor.

Kastamonu Havalimanı Ulaşım

Kastamonu Havalimanı, şehir merkezine 13 km mesafede bulunan ve sadece iç hat seferleri ile hizmet veren bir havalimanıdır. Sivil kategoride olan bu havalimanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Aynı şekilde bu farklı alternatiflerle şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Eğer kendinize ait bir aracınız varsa havalimanı içerisinde otoparkın bulunduğunu ve aracınızı bu güvenli alanda bırakabileceğinizi hatırlatalım.

Otobüs

Eğer havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz belediyenin havalimanı otobüsleri ile merkeze gidebilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatlerine göre hareket ettiğinden iner inmez bir otobüse binerek 20 dakikalık bir yolculuk ile merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezine ulaşmak için bir diğer seçenek de yolcu servisleridir. Türk Hava Yolları ve Pegasus firmaları yolcuları için servis hizmeti sunmakta. Bu servisleri hem havalimanından şehre gitmek için hem de şehirden havalimanına ulaşmak için kullanmak mümkün. Türk Hava Yolları servisleri her gün sabah hareket etmekle beraber Pegasus firmasının servisleri Perşembe ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı çizelgede hareket ediyor. Havalimanı sitesinden servis saat ve güzergahlarını detayları ile görebilirsiniz.

Taksi

Kastamonu Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için taksi tercih etmek isterseniz terminal önünde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek hızlı ve konforlu şekilde şehre ulaşabilirsiniz. Trafik durumuna göre zamandan tasarruf edebileceğiniz taksiler günün 24 saati hizmet vermekte.

Araç Kiralama

Kastamonu Havalimanı içerisinde araç kiralama ofisler bulunuyor. Dilerseniz bu araç kiralama firmaları arasından bütçeniz doğrultusunda arzu ettiğiniz bir aracı kiralayarak şehre kolaylıkla varabilirsiniz. Avis’in de firmalar içerisinde bulunduğu firmalar terminal binasında hizmet veriyor.

Antalya Kastamonu uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.