Çok ucuz fiyatlarla Bursa Şırnak uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Şırnak’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 20 saat 50 dakikadır.

Bursa Şırnak uçak bileti al!

Sizde Bursa‘dan Şırnak’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Şırnak uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şırnak’da nerelere gidebiliriz?

Bursa Şırnak Uçak Bileti

Bursa Şırnak Uçak Bileti

Konumu itibariyle de oldukça stratejik bir noktada bulunan Şırnak, Güneydoğu Anadolu Bölgesinin medeniyetler beşiğidir. Finik Ören Yeri ve Kasabası M. Ö. 4000 yılından kalmıştır. Bu tarihi ve kültürel yapı Cizre ilçesinde yer alır. Finik Kalesi ile oldukça yakın olan ören yerinde insan eli ile yapılmış farklı dönemlere ve uygarlıklara ait kadın ve erkek kabartma figürlerinin yanı sıra çeşitli izler de yer alır.

Cizre Ulu Cami, 639 yılında Hz. Ömer döneminde bölgenin Türkleşmeye başlaması ile eski bir kiliseden camiye dönüştürülmüştür. Cizre Emiri’nin oğlu Emir Ali Sencer tarafından 1160 yılında onarılmıştır. Kesme taştan yapılan yuvarlak minaresi ise 1156 yılında ilave edilmiştir. Girişinde bulunan Kuran’dan alma yazıları ile de ilgi gören Cizre Ulu Cami, bölgedeki önemli ibadet mekanlarından biridir. Selçuklu dönemine ait olan Ejderha Kapı Tokmağı, camide bulunan en önemli eserdir. Kapı tokmağı İstanbul’da Türk ve İslam Eserleri Müzesinde sergileniyor.

Önemli bir inanç merkezi olan Şırnak’ta bulunan Hz. Nuh’un Türbesi de, şehirde görülmesi gereken yerler arasındadır. Büyük tufandan sonra Cizre’ye yerleşen Hz. Nuh vefatından sonra Nuh Camiye defnedilmiştir.

Bursa Şırnak uçak bileti fiyatları

Şırnak seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Şırnak seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Şırnak uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Şırnak uçak bileti satın alınabiliyor.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Ulaşım

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı, Cizre İdil karayolu üzerinde bulunmakta olup merkeze 9 km mesafededir. İç hat seferleri aktif olarak devam eden havalimanına ulaşma ya da havalimanından merkeze geçmenin pek çok alternatif yolu bulunuyor. Havalimanında ayrıca otopark hizmeti verilmekte olup şayet özel aracınız varsa park etme imkanına da sahipsiniz.

Şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular taksi ya da toplu taşıma araçlarından faydalanabilmekte.

Taksi

Şehir merkezine gitmek için en hızlı yol taksi olacaktır. Şırnak trafik itibarı ile yoğunluğu gayet az olan bir il. Bu sebeple şehir merkezine herhangi bir trafik sorunu yaşamadan kolaylıkla varabilirsiniz.

Otobüs

Eğer toplu taşıma kullanmak isterseniz terminal binasının hemen yakınında otobüs duraklarını görebilirsiniz. Buradan günün hemen hemen her saatinde şehir merkezine giden otobüs bulmanız mümkün. Taksiye göre daha hesaplı olan otobüsler ile Şırnak merkeze kolaylıkla gidebilirsiniz.

Bursa Şırnak uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.