Çok ucuz fiyatlarla Hatay Kayseri uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hatay’dan Kayseri’ye haftada en az beş uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 12 saat 10 dakikadır.

Hatay Kayseri uçak bileti al!

Sizde Hatay’dan Kayseri’ye gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hatay Kayseri uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Kayseri’de nerelere gidebiliriz?

Hatay Kayseri Uçak Bileti

Hatay Kayseri Uçak Bileti

Tarihi 6000 yıl öncesine kadar dayanan Kayseri, Anadolu şehirleri arasında özel bir öneme sahiptir. Türkiye’nin coğrafi olarak tam ortasında bulunan kent, geçmişte önemli ticaret yolları üzerinde olmasından dolayı günümüzde ticaretin ve sanayinin oldukça geliştiği bir bölge olarak bilinir. Selçukludan kalma önemli mimari yapılara ev sahipliği yapan Kayseri, Erciyes Dağı ve Ali Dağının eteklerine kurulu bir yerleşim yeri olması itibarıyla büyük ölçüde dağlarla çevrilidir. Günümüze kadar çeşitli kültür ve dinleri ağırlayan şehir kozmopolit yapısı ile görenleri büyüler.

Şehrin kalbi olarak nitelendirilen Cumhuriyet Meydanı, Kayseri’yi keşfetme konusunda ilk adımdır. Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı’dan kalma önemli mimari eserlerin harmanlandığı meydan, 5000 yılın izlerini ağırlar. Eski ve yeni Kayseri’nin iç içe geçtiği bölgede Kayseri Kalesi, saat kulesi, Bürüngüz ve Kurşunlu Cami yer alır. Meydan oldukça geniş bir yüz ölçümüne sahiptir.

Şehrin en kozmopolit yapısını yansıtan Talas, Aşağı ve Yukarı Talas olmak üzere iki bölüme ayrılır. Eski evler, taş binalar, taşlı dar sokaklar, kilise ve camisi ile beraber Erciyes Dağı eteklerinde yer alan Talas Ermeniler, Rumlar ve Türklerin bir arada yaşadığı bölgedir.

Hatay Kayseri uçak bileti fiyatları

Kayseri seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Kayseri seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hatay Kayseri uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay’a ulaşım genel olarak minibüs, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Kent merkezinde çoğu yer yürüme mesafesinde ve yakındır. Şehir içerisinde arabaların dahi giremeyeceği yerler olduğundan bu tür eski yapı ve yerlere yürüyerek girilebilir. En çok ilgi çeken tarihi yer Harbiye’ye ulaşmak için minibüs ya da otobüsler tercih edilebilir.

Bu ulaşım araçlarının yanında HAVAŞ servisleri de kullanılabilir. Uçak iniş ve kalkışlara göre ayarlanmış olan HAVAŞ servisleri yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Hatay Havalimanı içerisinde araç kiralama firmaları da yer almaktadır. Dileyen yolcular bu firmaların kiraladığı araçlardan dilediklerini alıp kullanabilirler.

Hatay Havalimanı içinden de Hatay Kayseri uçak bileti satın alınabiliyor.

Kayseri Havalimanı Ulaşım

Kayseri ile havalimanı arasında 5 km bulunmaktadır. Havalimanından Kayseri şehir merkezine gitmek isteyenler için çeşitli alternatifler bulunuyor. Taksi bunlardan birisidir. Şehir merkezine sadece 15 dakikalık bir uzaklık olduğundan fiyat olarak da uygun düşmektedir.

Toplu taşıma tercih edenler için otobüs ve dolmuşlar terminalin dışından geçmektedir. Belediyenin 100 ve 102 nolu otobüsleri duraktan geçerek yolcuları merkeze götürmektedir. Kayseri Erkilet Havalimanı 24 saat şehit ile bağlantılıdır.

HAVAŞ kent merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir başka araçtır. HAVAŞ günün erken saatlerinde yolculuğa başladığından bu araçla merkeze çok kolay ulaşabilirsiniz.

Hatay Kayseri uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı