Çok ucuz fiyatlarla Muş Şırnak uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Muş’tan Şırnak’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 14 saat 30 dakikadır.

Muş Şırnak uçak bileti al!

Sizde Muş‘tan Şırnak’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Muş Şırnak uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şırnak’da nerelere gidebiliriz?

Muş Şırnak Uçak Bileti

Muş Şırnak Uçak Bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin doğu sınırını oluşturan şehirlerden biri olan Şırnak, tarih boyunca çeşitli uygarlıkların egemenliği altına giren bir şehirdir. Anadolu’nun medeniyetler beşiği olan Şırnak aynı zamanda Mezopotamya kentidir. Tarih boyunca Anadolu ve Mezopotamya’nın en önemli kesişim noktalarından biri olan kent, bu iki kültürün farklı ananelerine de sahip çıkar. Çeşitli uygarlıklara ait pek çok cami ve türbeye ev sahipliği yapan il, bu özelliği ile de önemli bir inanç turizmi merkezidir.

Milattan Önce 4000 yılından kalan Finik Ören Yeri ve Kalesi, tarihi kaynaklara göre Şırnak’ın en eski yerleşim yeri olarak bilinir. Şehre yolu düşenlerin mutlaka görmek isteyeceği noktalardan biri olan bölge, Şırnak’ın tarihi değerleri ile ön plana çıkan ilçelerinden olan Cizre’de bulunur. Günümüzde en karanlık çağları dahi aydınlatıcı nitelik taşıyan yerleşimin etrafında kervansaraylar, mağaralara insan eli ile oyularak yapılan evler, saraylar, döneme ait en kalıcı izler, kadın ve erkek figürleri yer alır. Aynı zamanda kalenin ayakta kalan kalıntıları ve surları üzerinde çeşitli medeniyetlere ait kabartmaların ve figürlerin olduğu göze çarpar. Finik Ören Yeri ve Kalesi şehrin tarihi ve kültürel yönlerini ortaya koyan bölgelerin başında gelir.

Muş Şırnak uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Şırnak seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Şırnak seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Muş Havalimanı Ulaşım

Muş Havalimanı şehir merkezine 17 m uzaklıktadır. Şehir merkezine en hızlı şekilde gitmek istiyorsanız tercihiniz taksiden yana olmalıdır. Taksi durağı havalimanında günün 24 saati hizmet vermektedir. Toplu taşımayı tercih edenler için Muş Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüsler kalkmaktadır. Yarım saatlik bir yolculuktan sonra merkeze ulaşabilirsiniz.

Araç kiralamak isteyenler için ise terminal binasında araç kiralama firmaları hazır olarak beklemektedir. Muş Havalimanında araç kiralama firmaları Rent A Car ve Veysel Baba bulunmaktadır. Buradan dilediğiniz model ve ücret aralığında araç kiralayabilir ve şehir merkezine hızla varabilirsiniz.

Muş Havalimanı içinden de Muş Şırnak uçak bileti satın alınabiliyor.

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı Ulaşım

Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı, Cizre İdil karayolu üzerinde bulunmakta olup merkeze 9 km mesafededir. İç hat seferleri aktif olarak devam eden havalimanına ulaşma ya da havalimanından merkeze geçmenin pek çok alternatif yolu bulunuyor. Havalimanında ayrıca otopark hizmeti verilmekte olup şayet özel aracınız varsa park etme imkanına da sahipsiniz.

Şehir merkezine ulaşmak isteyen yolcular taksi ya da toplu taşıma araçlarından faydalanabilmekte.

Taksi

Şehir merkezine gitmek için en hızlı yol taksi olacaktır. Şırnak trafik itibarı ile yoğunluğu gayet az olan bir il. Bu sebeple şehir merkezine herhangi bir trafik sorunu yaşamadan kolaylıkla varabilirsiniz.

Otobüs

Eğer toplu taşıma kullanmak isterseniz terminal binasının hemen yakınında otobüs duraklarını görebilirsiniz. Buradan günün hemen hemen her saatinde şehir merkezine giden otobüs bulmanız mümkün. Taksiye göre daha hesaplı olan otobüsler ile Şırnak merkeze kolaylıkla gidebilirsiniz.

Muş Şırnak uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.