Çok ucuz fiyatlarla Samsun Van uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Samsun’dan Van’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 11 saat 30 dakikadır.

Samsun Van uçak bileti al!

Sizde Samsun’dan Van’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Samsun Van uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Van’da nerelere gidebiliriz?

Samsun Van Uçak Bileti

Samsun Van Uçak Bileti

Dünya üzerindeki en eski yerleşim merkezlerinden olduğu bilinen Van, ülkemizin dikkat çeken kentlerinin başında gelir. Muhteşem doğal güzellikleri ile görenleri kendine hayran bırakan şehir, tüm yıl boyunca görülmeye değer bir merkezdir. Tüm bunların yanı sıra Van, kültürel ve tarihi açıdan oluşturduğu özellikleri ile de beğeni kazanır.

Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Fırat bölümünde yer alan Van Gölü, Türkiye’nin en büyük gölü olmasının yanı sıra, Orta Doğunun ikinci büyük gölüdür. Halk tarafından “Van Denizi” olarak da adlandırılan bu doğal güzellik toplamda 171 metre derinliğe sahiptir.

Antik Yunan döneminden beri çeşitli uygarlıkların coğrafi güzellikleri neticesinde sıklıkla tercih ettiği şehirlerden biri olan Van Gölü, 600 bin yıllık geçmişe sahiptir. Nemrut Dağında meydana gelen volkanik patlama sonucunda oluşan bu bölge birçok uygarlığın yerleşim kurması ile derin bir tarihe ev sahipliği yapar. Kültürel ve tarihi özelliklerinden daha çok doğal güzelliği ile tam bir cazibe merkezi olan Van Gölü, 32 adet birbirinden güzel plajlara sahiptir. Doğa ile başbaşa bir kamp alanı olan bölge aynı zamanda trekking, kano, fotoğrafçılık içinde sıklıkla tercih edilir.

Samsun Van uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Van seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Van seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Samsun Havalimanı Ulaşım

Havalimanından şehir içerisine minibüs, otobüs ve taksi ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca dileyen yolcular Samsun’dan Sivas ve Amasya’ya trenle de ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca feribot seferleri de yapılmaktadır.

Bafra ile Ordu’ya giden HAVAŞ servisleri yolcuları merkezlere ulaştırmaktadır. HAVAŞ servisleri uçak indikten sonra 20 dakika ile 30 dakika arasında kalkmaktadır. Ancak HAVAŞ güzergahı uymayan yolcular için bir alternatif de taksidir. Havaalanında 24 saat hazır bekleyen taksiler bulunmaktadır.

Araç kiralamak isteyen yolcular için havalimanında pek çok araç kiralama firması bulunmaktadır. Budget, Avis, Hertz, Sixt, Fox gibi firmaların ofisleri bulunmaktadır. Burada arzu edilen model ve fiyat aralığına göre araç kiralanabilir.

Samsun Havalimanı içinden de Van uçak bileti satın alınabiliyor.

Van Ferit Melen Havalimanı Ulaşım

Van Ferit Melen Havalimanı şehre sadece 5 km mesafededir. Bu sebeple ulaşım kolay olmakla beraber alternatif araçlar seçilebilir. Bunlardan birisi taksilerdir. Şehir merkezine yakın bir konumda olunduğundan taksi gayet cazip gelebilir. Bunun dışında toplu taşıma tercih edenler için otobüs terminal binasının 33 metre ilerisinden kalkmaktadır.

Minibüsle de Van şehir merkezine gitmek mümkündür ancak biraz yürüme mesafesi vardır. Araç kiralamak isteyenler ise terminalde bulunan Avis, Budget, Europcar firmalarından arzu ettikleri model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp şehir merkezine ulaşabilirler.

Samsun Van uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.