Çok ucuz fiyatlarla Bursa Elazığ uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Elazığ’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 5 dakikadır.

Bursa Elazığ uçak bileti al!

Sizde Bursa‘dan Elazığ’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Elazığ uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Elazığ’da nerelere gidebiliriz?

Bursa Elazığ Uçak Bileti

Bursa Elazığ Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinin Yukarı Fırat Bölümü’nde bulunan Elazığ, Harput Kalesinin eteğinde kurulmuştur. Şehirde bulunan Ulu Cami’nin yapımı günümüzde tam olarak bilinmese de 1899, 1905 ve 1996 yılları arasında onarımdan geçtiği biliniyor. Şehirdeki en eski yapılar arasında yer alan Ulu Cami, Harput ilçesinde yer alıyor. Günümüzde hala ibadete açık olan caminin iç mimarisi üç bölümden oluşuyor. Bunlar; iç avlu, iç cami ve son cemaattir.

Alacakaya ilçesinde yer alan Sor Şelalesi, kıvrımlı ve sert kayalıklardan ince ve uzun bir hizada akar. Şehrin tabiat güzelliğini yansıtan Sori Şelalesi, gezi listenize eklemeniz gereken yerlerden biridir.

Anadolu’nun en köklü mabetlerinden biri olan Meryem Ana Kilisesi, bölge halkı tarafından Kızıl Kilise, Yakubi Kilisesi ve Süryani Kilisesi olarak da bilinir. M. S. 179 yılında inşa edilen Meryem Ana Kilisesi, ilk zamanlarında putperestlerin taptığı putlarını saklamak için muhafaza ettiği alan olarak kullanılmıştır. Ardından ise Yakubi Hristiyanlarının burayı tamamen kilise olarak kullandığı bilinir. Dışarıdan bakıldığında Harput Kalesinin sert kayalıkları tarafından gömülmüş olan Meryem Ana Kilisesi, şehirde önemli bir yere sahiptir.

Bursa Elazığ uçak bileti fiyatları

Elazığ seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Elazığ seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Elazığ uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Elazığ uçak bileti satın alınabiliyor.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından şehir merkezine geçmek son derece kolay ve rahattır. Şayet Elazığ merkeze hızlı bir şekilde varmak istiyorsanız en iyi seçenek taksi olacaktır. Toplu taşıma tercih edeceler için havalimanından merkeze otobüsler de mevcuttur. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine 30 dakikada varmanız mümkündür.

Arzu eden yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araç da kiralayabilirler. Havalimanı içerisinde AVIS, Europcar, National Car Rental firmalarının araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. İstenen model ya da fiyat aralığına göre araç seçilebilir ve şehre kolayca ulaşım sağlanabilir. Elazığ Havalimanından merkeze giden uçak firmalarının servisleri de bulunmaktadır. THY, Pegasus, Bprajet, Onurair ve Anadolujet’in yolcuları için tahsis ettiği servis araçlar bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Bursa Elazığ uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.