Çok ucuz fiyatlarla Elazığ Van uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Elazığ’dan Van’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 6 saat 25 dakikadır.

Elazığ Van uçak bileti al!

Sizde Elazığ‘dan Van’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Elazığ Van uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Van’da nerelere gidebiliriz?

Elazığ Van Uçak Bileti

Elazığ Van Uçak Bileti

Dünya üzerindeki en eski kentlerden biri olan Van, Türkiye’de ‘Kaleler Şehri’ olarak tanınır. Varlığını antik çağlardan beri devam ettiren şehir, köklü geçmişi neticesinde farklı kültür ve dinlere sahip medeniyetlere kucak açması ile de bilinir. Günümüzde hala eski dokusunu kaybetmeyen Van, sadece tarihi değeri ile değil, doğal güzellikleriyle de gezmekten keyif alınan kentlerden biridir.

Şehirde uzun yıllar varlığını sürdüren Urartuların büyük bir mirası olan Van Kalesi, M. Ö. 9. yüzyılın ortalarında inşa edilen bir yapıdır. Van şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta yer alan kale, ‘Tuşba’ adı ile uzun yıllar Urartu halkına başkentlik yapan bir merkezdir. Sarp kayalıklar üzerine inşa edilen Van Kalesinde çeşitli milletlere ait kalıntılar dikkat çeker. Van’ın Gürpınar ilçesinde yer alan Hoşap Kalesi de bölgenin önemli tarihi yapıları arasındadır. 1643 yılında yapılan kalenin çeşitli bölümleri bulunur.

Gürpınar ilçesinde bulunan bir başka tarihi yapı ise Çavuştepe Köyünde yer alan Çavuştepe Kalesidir. II. Sarduri’nin emri üzerine inşa edilen kale, aşağı ve yukarı olmak üzere iki bölümden oluşur. Çavuştepe Kalesinde, Urartu kültürüne ait pek çok kalıntı yer alır.

Elazığ Van uçak bileti fiyatları

Van seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Van seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Elazığ Van uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından şehir merkezine geçmek son derece kolay ve rahattır. Şayet Elazığ merkeze hızlı bir şekilde varmak istiyorsanız en iyi seçenek taksi olacaktır. Toplu taşıma tercih edeceler için havalimanından merkeze otobüsler de mevcuttur. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine 30 dakikada varmanız mümkündür.

Arzu eden yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araç da kiralayabilirler. Havalimanı içerisinde AVIS, Europcar, National Car Rental firmalarının araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. İstenen model ya da fiyat aralığına göre araç seçilebilir ve şehre kolayca ulaşım sağlanabilir. Elazığ Havalimanından merkeze giden uçak firmalarının servisleri de bulunmaktadır. THY, Pegasus, Bprajet, Onurair ve Anadolujet’in yolcuları için tahsis ettiği servis araçlar bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı içinden de Elazığ Van uçak bileti satın alınabiliyor.

Van Ferit Melen Havalimanı Ulaşım

Van Ferit Melen Havalimanı şehre sadece 5 km mesafededir. Bu sebeple ulaşım kolay olmakla beraber alternatif araçlar seçilebilir. Bunlardan birisi taksilerdir. Şehir merkezine yakın bir konumda olunduğundan taksi gayet cazip gelebilir. Bunun dışında toplu taşıma tercih edenler için otobüs terminal binasının 33 metre ilerisinden kalkmaktadır.

Minibüsle de Van şehir merkezine gitmek mümkündür ancak biraz yürüme mesafesi vardır. Araç kiralamak isteyenler ise terminalde bulunan Avis, Budget, Europcar firmalarından arzu ettikleri model ve fiyat aralığında bir araç kiralayıp şehir merkezine ulaşabilirler.

Elazığ Van uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı