Çok ucuz fiyatlarla Hakkari Elazığ uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hakkari’den Elazığ’a haftada en az iki gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 16 saat 40 dakikadır.

Hakkari Elazığ uçak bileti al!

Sizde Hakkari’den Elazığ’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hakkari Elazığ uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Elazığ’da nerelere gidebiliriz?

Hakkari Elazığ Uçak Bileti

Hakkari Elazığ Uçak Bileti

Muhteşem bir doğaya ev sahipliği yapan Elazığ, tarihi yönü ile de göz kamaştıran bir şehirdir. Yüzyıllar boyunca aktif olarak kullanılan kent, tarihin her döneminde oldukça önemli bir yerleşim yeri olarak kullanıldı. Tarihi ve doğal güzelliğinin yanı sıra şehir, kaplıca turizmi içinde sıklıkla tercih edilen bölgelerden biridir. Gelenek ve göreneklerine önem veren yöre halkı neticesinde günümüzde gelişen halk oyunları ve yöresel lezzetleri ile Elazığ, kültür turizmi açısından da oldukça önemli bir değer ifade eder.

Doğu Anadolu’nun Yukarı Fırat Bölümünde yer alan Elazığ’da şehrin tarihini anlamak için ilk ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesidir. Keban Barajının altından çıkarılan halı ve kilimlerin, kalıntıların, gümüş ve bakırların sergilendiği mekan toplamda 3 bölümden oluşur. Etnografya Salonu, Halı ve Kilim Galerisi, Arkeolojik Eserler ve Sikke Salonu olarak ayrılan müze oldukça ilgi çekicidir.

Harput Kalesi, Buzluk Mağarası, Çırçır Şelalesi ve Keban Baraj Gölü şehrin doğal ve kültür turizmine açık yerlerin başında gelir.

Hakkari Elazığ uçak bileti fiyatları

Elazığ seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Elazığ seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hakkari Elazığ uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hakkari Havalimanı Ulaşım

Yüksekova’da bulunan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı şehre 80 km mesafededir. Havalimanından şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan birisi taksidir. Konforlu ve rahat bir şekilde şehre gitmek isteyen yolcular  Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda bulunan taksi durağından araca binerek şehir merkezine ulaşabilirler.

Şehre ulaşım için bir diğer seçenek de minibüslerdir. Havalimanından şehre yolcu taşıma amacıyla günde 2 sefer minibüsler kalkmaktadır. Gelen yolcu terminalinin önünden alkan minibüs saatleri uçak saatlerine göre ayarlanmış durumda. Uçaktan indiğiniz anda minibüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak minibüsler saat 18:00 itibarı ile sona eriyor. Bu sebeple minibüsleri 18:00’dan sonra kullanmak mümkün değil. Minibüsler ile şehre ortalama 80-100 dakika civarında varılıyor.

Bir diğer seçenek ise araç kiralama. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından istediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehre hızlı ve güvenli bir şekilde varabilirsiniz. Havalimanından şehre özel araçlar ile 70 dakika civarında varmak mümkün.

Eğer bir otelde kalacaksanız bazı otellerin havalimanından transfer araçları olduğunu hatırlatalım. Bunun için rezervasyon yaptırdığınız otelin transfer aracı olup olmadığını öğrenmeli ve varış saatinizi yine otel görevlisine bildirmelisiniz. Eğer otelin transfer hizmeti var ise sizi uçaktan iner inmez alarak şehir merkezindeki otelinize götürmekte.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyübi Havalimanı içinden de Hakkari Elazığ uçak bileti satın alınabiliyor.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından şehir merkezine geçmek son derece kolay ve rahattır. Şayet Elazığ merkeze hızlı bir şekilde varmak istiyorsanız en iyi seçenek taksi olacaktır. Toplu taşıma tercih edeceler için havalimanından merkeze otobüsler de mevcuttur. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine 30 dakikada varmanız mümkündür.

Arzu eden yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araç da kiralayabilirler. Havalimanı içerisinde AVIS, Europcar, National Car Rental firmalarının araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. İstenen model ya da fiyat aralığına göre araç seçilebilir ve şehre kolayca ulaşım sağlanabilir. Elazığ Havalimanından merkeze giden uçak firmalarının servisleri de bulunmaktadır. THY, Pegasus, Bprajet, Onurair ve Anadolujet’in yolcuları için tahsis ettiği servis araçlar bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Hakkari Elazığ uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı