Çok ucuz fiyatlarla Konya Elazığ uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Konya’dan Elazığ’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 10 dakikadır.

Konya Elazığ uçak bileti al!

Sizde Konya’dan Elazığ’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Konya Elazığ uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Elazığ’da nerelere gidebiliriz?

Konya Elazığ Uçak Bileti

Konya Elazığ Uçak Bileti

Tarihi Harput Kalesinin bulunduğu tepede yer alan Elazığ, Doğu Anadolu Bölgesindedir. Bu nedenle kent, Harput’un tarihi ile eşdeğer bir tutum sergiler. Deniz seviyesinden 1067 metre yükseklikte bulunan şehir, Türkiye’nin önemli termal turizm merkezlerinden biridir. Bu özelliği neticesinde yıl içinde yüksek oranda bir turist kapasitesine sahiptir. Köklü bir tarihe ev sahipliği yapan bölge, çeşitli medeniyetlerin önemli yapıları ile göz alıcı bir mimariye sahiptir.

Harput Kalesinin doğusunda bulunan Meryem Ana Kilisesi, kaya kütlelerinin içine gömülen bir görünümdedir. Çeşitli dönemlerde Kızıl Kilise, Süryani Kilisesi ve Yakubi Kilisesi isimleri ile anılan yapı, Anadolu’nun en eski ibadet mekanlarından biridir. Çeşitli dinler için önemli bir yer tutan kilise, uzun bir dönem kaledeki putperestler ve halk tarafından putların saklandığı bir merkez olarak kullanılmasının ardından, sonraki yıllarda Yakubi Hristiyanları tarafından kiliseye çevrildi. Çeşitli bölümlere ayrılan yapı, geçmişten günümüze kadar her bir noktasındaki orijinalliğini muhafaza ederek ulaştı. Gizemli bir atmosfere sahip olan Meryem Ana Kilisesi, Elazığ’ın tarihi, kültürel ve inanç turizmini simgeleyen yapıdır.

Konya Elazığ uçak bileti fiyatları

Elazığ seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Elazığ seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Konya Elazığ uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Konya Havalimanı içinden de Konya Elazığ uçak bileti satın alınabiliyor.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından şehir merkezine geçmek son derece kolay ve rahattır. Şayet Elazığ merkeze hızlı bir şekilde varmak istiyorsanız en iyi seçenek taksi olacaktır. Toplu taşıma tercih edeceler için havalimanından merkeze otobüsler de mevcuttur. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine 30 dakikada varmanız mümkündür.

Arzu eden yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araç da kiralayabilirler. Havalimanı içerisinde AVIS, Europcar, National Car Rental firmalarının araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. İstenen model ya da fiyat aralığına göre araç seçilebilir ve şehre kolayca ulaşım sağlanabilir. Elazığ Havalimanından merkeze giden uçak firmalarının servisleri de bulunmaktadır. THY, Pegasus, Bprajet, Onurair ve Anadolujet’in yolcuları için tahsis ettiği servis araçlar bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Konya Elazığ uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.