Çok ucuz fiyatlarla Malatya Elazığ uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Malatya’dan Elazığ’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 15 saat 10 dakikadır.

Malatya Elazığ uçak bileti al!

Sizde Malatya’dan Elazığ’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Malatya Elazığ uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Elazığ’da nerelere gidebiliriz?

Malatya Elazığ Uçak Bileti

Malatya Elazığ Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Elazığ, muhteşem doğası ile yılın her mevsimi görsel bir şölene hazırdır. Dört bir yanı muhteşem şelaleleri, kanyonları ve yaylaları ile çevrili olan şehir tabiatının yanı sıra Türkiye’nin önemli kaplıca merkezlerinden biri olması ile de bilinir. Medreseleri, sokak mimarisi, köprüleri ve camileri ile asırlar boyunca süre gelen bir tarihsel yolculuğa çıkmanıza vesile olan şehir, özellikle yaz mevsiminde doğaseverlerin ilgisini çeker.

Milattan önce 8. yüzyıla dayanan bir tarihe sahip olan Harput Kalesi, şehre hakim bir nokta üzerinde bulunan Harput Tepesindedir. Elazığ’da görülmesi gereken yerlerin başında gelen yapı, aynı zamanda kentin tarihi ile eşdeğer bir özellik taşır. Şehri tüm görkemli duruşu ile ayaklar altına seren Harput Kalesinin burçları ve surları günümüzde hala ayaktadır. Her bir odasına gizli geçitler ile ulaşılabilen kaleyi diğer yapılardan ayıran en önemli özelliği ise yapımında su yerine süt kullanılmasıdır. İç ve dış kaleden meydana gelen eserin çevresinde düzenlenen kazı çalışmaları neticesinde ele geçirilen önemli eserler günümüzde Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesinde sergilenir.

Malatya Elazığ uçak bileti fiyatları

Elazığ seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Elazığ seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Malatya Elazığ uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Malatya Havalimanı Ulaşım

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde bulunan Erhaç Havalimanı şehir merkezine 34 km mesafede yer almaktadır. Havalimanından Malatya şehir merkezine gitmek için HAVAŞ, taksi, araç kiralama gibi seçenekler olduğu gibi Akçadağ’a gelen belediye otobüsleri de hizmet vermektedir.

Malatya Havalimanı içinden de Malatya Elazığ uçak bileti satın alınabiliyor.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından şehir merkezine geçmek son derece kolay ve rahattır. Şayet Elazığ merkeze hızlı bir şekilde varmak istiyorsanız en iyi seçenek taksi olacaktır. Toplu taşıma tercih edeceler için havalimanından merkeze otobüsler de mevcuttur. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine 30 dakikada varmanız mümkündür.

Arzu eden yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araç da kiralayabilirler. Havalimanı içerisinde AVIS, Europcar, National Car Rental firmalarının araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. İstenen model ya da fiyat aralığına göre araç seçilebilir ve şehre kolayca ulaşım sağlanabilir. Elazığ Havalimanından merkeze giden uçak firmalarının servisleri de bulunmaktadır. THY, Pegasus, Bprajet, Onurair ve Anadolujet’in yolcuları için tahsis ettiği servis araçlar bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Malatya Elazığ uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.