Çok ucuz fiyatlarla Sivas Elazığ uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Sivas’tan Elazığ’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 45 dakikadır.

Sivas Elazığ uçak bileti al!

Sizde Sivas’tan Elazığ’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde yılın her mevsimi Sivas Elazığ ucuz uçak bileti bulabilirsiniz.

Peki, Elazığ’da nerelere gidebiliriz?

Sivas Elazığ Uçak Bileti

Sivas Elazığ Uçak Bileti

Tarihin her döneminde önemli bir yerleşim olarak varlığını koruyan Elazığ, tarıma elverişli arazisi ve coğrafi şekilleri tercih edilen noktalardan biri oldu. Bu açıdan bakıldığında çeşitli uygarlıkların günümüzde hala önemli miraslarına ev sahipliği yapan kent; özellikle camileri, kaleleri ve kaplıcaları ile öne çıkar. Yeşil alanların sıklıkla görüldüğü şehir, aynı zamanda doğal güzelliği ile de misafirlerine keyifli bir seyahat turu vadeder.

Milattan önce 8. yüzyılda kente uzun dönem boyunca egemen olan Urartular tarafından inşa edilen Harput Kalesi bugün kentin önemli eserleri arasındadır. Yapımı esnasında su yerine süt kullanıldığından dolayı eser “Süt Kalesi” olarak da adlandırılır. İç ve dış surların günümüzde hala ayakta olan kalenin geçitlerle dolu gizli odaları gizemli bir atmosfere sahiptir. İç ve dış kale olarak iki farklı bölüme ayrılan yapı şehre hakim bir nokta üzerinde bulunmasından dolayı oldukça etkileyici bir seyir zevki sunar.

Sivas Elazığ uçak bileti fiyatları

Elazığ seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Elazığ seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Sivas Elazığ uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Sivas Havalimanı Ulaşım

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, şehir merezine 22 km mesafededir. Kent meydanına gitmek için ise pek çok alternatif vardır. Bunlardan birisi HAVAŞ servisleridir. Uçakların iniş ve kalkış zamanlarına göre saatleri ayarlanmış olan HAVAŞ servislerine rahatlıkla yetişebilir ve merkeze gidebilirsiniz. Belediye ve THY’nin ortaklaşa tahsis ettiği servislerle de havalimanından merkeze gidilebilmektedir.

Havalimanında yer alan taksilerle de şehre gidilebilir. Özellikle gidilecek yer tam olarak bilinmiyorsa taksiden bu konuda yardım almak faydalı olabilir. Arzu edenler için havalimanında araç iralama ofisleri de bulunmaktadır. Budget, Avis, Miray, Central, Sixt ve Miray gibi araç kiralama firmaları yolculara istedikleri markada ve fiyat aralığında araç temin edebilmektedir.

Sivas Havalimanı içinden de Sivas Elazığ uçak bileti satın alınabiliyor.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından şehir merkezine geçmek son derece kolay ve rahattır. Şayet Elazığ merkeze hızlı bir şekilde varmak istiyorsanız en iyi seçenek taksi olacaktır. Toplu taşıma tercih edeceler için havalimanından merkeze otobüsler de mevcuttur. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine 30 dakikada varmanız mümkündür.

Arzu eden yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araç da kiralayabilirler. Havalimanı içerisinde AVIS, Europcar, National Car Rental firmalarının araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. İstenen model ya da fiyat aralığına göre araç seçilebilir ve şehre kolayca ulaşım sağlanabilir. Elazığ Havalimanından merkeze giden uçak firmalarının servisleri de bulunmaktadır. THY, Pegasus, Bprajet, Onurair ve Anadolujet’in yolcuları için tahsis ettiği servis araçlar bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Sivas Elazığ uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.