Çok ucuz fiyatlarla Adana Tokat uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Adana’dan Tokat’a en az iki uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 14  saat 40 dakikadır.

Adana Tokat uçak bileti al!

Sizde Adana‘dan Tokat’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Adana Tokat uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Tokat’ta nerelere gidebiliriz?

Adana Tokat Uçak Bileti

Adana Tokat Uçak Bileti

Tokat‘ın en ünlü yerlerinden biri Ballıca Mağarasıdır. Karstik mağara oluşumları ile dikkat çeken mağaranın yaşının 3, 4 milyon olduğu tahmin ediliyor. Oldukça görkemli olan Ballıca Mağarasının 9 salonu ziyaretçilere açıktır. Bunun dışında henüz keşfedilmemiş bölümlerinin olduğu biliniyor. Şehrin her yerinden görülebilen Tokat saat kulesi, 1902 yılında, II. Abdulhamid’in tahta çıkmasının 25. yılı şerefine yaptırıldı.  33 metre uzunluğundaki kulenin sesi ise kentin her yerinden duyulabiliyor.  Zengin bir tarihe sahip Tokat kalesi de yıllarca uğradığı ihmale karşı görkemli duruşunu muhafaza ediyor. Atatürk evi ve Etnografya müzesi ise Mustafa Kemal’in Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet döneminde Tokat’ı ziyareti sırasında kaldığı evin müzeye dönüştürülmüş halidir. Müzede Atatürk’ün kullandığı eşyalar sergilenir. Tokat tarihinin büyük bir kısmına ev sahipliği yapan Niksar, Turhal ve Zile ilçeleri oldukça dikkat çekici kültüre sahiptir. Niksar kalesi Türkiye’de Diyarbakır kalesinden sonra en büyük ikinci kaledir. Ayrıca UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne “Erken dönem Anadolu Türk Mirası Danişment Başkenti” olarak giren Niksar, tarihi bir güzelliğe sahiptir. Sezar’ın “Geldim, gördüm, yendim” dediği Zile kalesi de şehirde görülmesi gereken yerler arasındadır.

Tokat’a ziyaretiniz esnasında şehrin benzersiz güzelliklerinden biri olan Kaz gölüne mutlaka gitmelisiniz. Sulusaray’da bulunan Sebastapolis Antik Kenti Roma imparatorluğu döneminde çok az şehrin sahip olduğu para basma yetkisine sahiptir. Kuruluş tarihi tam olarak bilinmemekle beraber milattan önce 1. yüzyılda kurulduğu belirtiliyor. Bunların yanı sıra Latifoğlu Konağı, Tokat Ulu Cami, Gök Medrese, Ali Paşa Cami ve Hıdırlık Köprüsü’de gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Adana Tokat uçak bileti fiyatları

Tokat seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Tokat’a seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Adana Tokat uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alınabiliyor.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Ulaşım

Akdeniz ve Doğu Anadolu’nun en büyük şehri Adana tüm Türkiye’yi Merkez Seyhan ilçesinde yer alan Şakirpaşa Havalimanı’yla bağlamaktadır. Yüreğir şehrin merkezi kabul edilmekle havalimanı Kayalıbağ mahallesi ve Reşatbey mahallesine ortalama 5 kilometre uzaklıktadır. Havalimanından şehre ulaşım oldukça kolaydır.

Adana Şakirpaşa’ya Ulaşım Seçenekleri Nelerdir?

Havalimanından havayollarına ait servisler  bulunmaktadır. Bunun la beraber HAVAŞ otobüsleri Mersin ve Hatay yönüne seferler düzenlemektedir.

Seyhan ilçesinde bulunan Şakirpaşa Havalimanı’ndan şehir merkezine 135 hat numaralı belediye otobüsleri sürekli olarak hareket halindedir. Yolcular bu hat üzerinden havaalanına gidebilirler. Otobüse havalimanı çıkışındaki hatlardan binebilirsiniz. Bu otobüs ile Girne Bulvarı’na bağlanan Turhan Cemal Beriker Bulvarı’na ve Çukurova Üniversitesi’ne ulaşmak mümkündür.

Hastane – Akıncılar güzergahında metro işlemektedir. Metro istasyonuna da 135 nolu otobüs ile ulaşılabilir. Otobüsler gün içerisinde sabah 6’da sefere başlamakta ve 19:00’a kadar devam etmektedir.

Minibüs ve Dolmuş ile Ulaşım Nasıldır?

Kısa mesafe olduğundan havalimanından sıklıkla dolmuşlar da geçmektedir. Havalimanından şehre giden Havalimanı – Şehir Merkezi hattı ile Meydan hattı bulunmaktadır. Minibüs ve dolmuşlar sürekli olarak bu iki hatta gidip gelmektedir.

Taksi ve Özel Araç ile Ulaşım

Seyhan nehri kıyısındaki şehir merkezine havalimanından ticari araçlarla ya da kişiye özel araçla gitmek de mümkündür. Merkeze yaın bir konumda olduğundan taksi ulaşımı çok pahalı değildir. Şehirde kendine ait özel araçla gezmek isteyenler de bu fırsattan yararlanabiliyorlar. Dış Hatlar Terminali’nde 4, İç Hatlar Terminali’nde ise 5 adet araç kiralama firması bulunmaktadır.

Havaalanında 569 araç kapasiteli otopar bulunduğundan özel araçla gelecek yolcular için de büyük kolaylık sağlanmış oluyor. Özel araçla giderken Barış Bulvarı’nı takiben gelen Turhan Cemil Beriker Bulvarı akabinde şehir merkezine ulaşmak mümkündür.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Ucuz Uçak Bileti

Tatilcity olarak Adana’ya seyahat etmek isteyen yolcular için hesaplı Şakirpaşa Havalimanı bileti buluyoruz. Sitemiz bünyesinde istediğiniz gün ve saate uçak bileti bulmakla beraber en uygun fırsatları da yakalamanıza olanak tanıyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı‘ndan Adana Şakirpaşa Havalimanı’na gitmek isteyen yolcularımız isterlerse site üzerinden bilet arayabilir ya da yetkililerimiz ile direk irtibata geçerek en hesaplı uçak bileti bulabilirler.

Adana Şakirpaşa Havalimanı içinden de Adana Tokat uçak bileti satın alınabiliyor.

Tokat Havalimanı Ulaşım

1993 yılında yapılan Tokat Havalimanı, merkeze bağlı Büyükbağlar Köyü yolu üzerinde yer almaktadır. Şehir merkezine 18 kilometre uzaklıkta yer alan Tokat Havalimanı’na otobüs, servis veya taksi le ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tokat Havalimanı Ulaşım Seçenekleri Nelerdir?

Tokat Havalimanı’ndan şehir merkezine her uçuş için planlanan hava yolu yolcu taşıma servisi Havaş servisleri bulunuyor. Her saat başı hareket eden bu servisleri kullanarak gitmek istediğiniz yere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Minibüs ve Dolmuş ile Ulaşım

Havalimanı uçak iniş ve kalkış saatlerine göre düzenlenen Topçam minibüs seferleri ile de şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından ise şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi ve Özel Araç ile Ulaşım

Tokat Havalimanı çıkışında yer alan taksi durağından şehir merkezine veya dilediğiniz herhangi bir noktaya özel araçlarla ulaşım sağlayabilirsiniz. Kişisel araçlarını tercih edenler havalimanına ait 60 araçlık kapasiteye sahip otoparkı da kullanabilir.

Tokat Havalimanı Ucuz Uçak Bileti

Tatilcity olarak Tokat’a seyahat etmek isteyen yolcular için hesaplı Tokat Havalimanı bileti buluyoruz. Sitemiz bünyesinde istediğiniz gün ve saate uçak bileti bulmakla beraber en uygun fırsatları da yakalamanıza olanak tanıyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Tokat Havalimanı’na gitmek isteyen yolcularımız isterlerse site üzerinden bilet alabilir ya da yetkililerimiz ile direkt irtibata geçerek en hesaplı uçak bileti bulabilirler.

Adana Tokat uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.