Çok ucuz fiyatlarla Amasya Ağrı uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Amasya’dan Ağrı’ya en az üç uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 19 saattir.

Amasya Ağrı uçak bileti al!

Sizde Amasya‘dan Ağrı’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Amasya Ağrı uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Ağrı’da nerelere gidebiliriz?

Amasya Ağrı Uçak Bileti

Amasya Ağrı Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan Ağrı çok sayıda doğal güzelliğe ve tarihi yapıya sahiptir. Osmanlı’nın 18. Yüzyılda inşa ettiği önemli eserlerden biri olan İshak Paşa Sarayı şehrin en uğrak noktalarından biridir. Osmanlı tarihine de ışık tutan saray günümüzde ziyaretçilerine müze olarak hizmet vermektedir. Urartulara ait olduğu bilinen Urartu kalesinin tam olarak ne zaman yapıldığı belli değildir. Fakat Urartulara ait birçok kalıntı mevcuttur. Kale, kente ziyaretiniz esnasında mutlaka uğramanız gereken görkemli yerlerden biridir. Yavuz Sultan Selim döneminde inşa edilen Beyazıt Eski Camii, günümüzde de ibadete açıktır. Diyadin kaplıcaları ise yıl içinde birçok turistin tedavi amacıyla uğrak noktası haline gelmiştir. Diyadin kaplıcalarının yanı sıra şehirde Yılanlı, Davud, Köprü, Tunca, Özdenler kaplıcaları da bulunur.

Balık Gölü, Aras Dağları üzerinde yer alan Türkiye’nin en yüksek göllerinden biridir. Ülkemizin en yüksek ve volkanik dağı olan Ağrı Dağı şehrin en görkemli hazinesidir. Tüm yıl boyunca zirvedeki kar erimez. Özellikle kış turizmini sevenler ve için tırmanış sporu aşıkları için doyulmaz bir keyif verecektir.

Amasya Ağrı uçak bileti fiyatları

Ağrı seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Ağrı seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Amasya Ağrı uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Amasya Merzifon Havalimanı içinden de Amasya Ağrı uçak bileti satın alınabiliyor.

Web sitemizde ucuz Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı uçak bileti de aranır. Ağrı”dan uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Ağrı havalimanı, Ağrı ilinde bulunmakla beraber yapım yılı 1994’tür. Havalimanı ilin 8,5 km Güneyinde yer almaktadır. Alan olarak ise 1.500.000 m2 bir alanda konumlanmıştır. Yapımı tamamlandıktan sonra 1997 senesinde hizmete açılmıştır. Ancak havalimanı pisti büyük gövdeli uçaklar için yeterli olmadığından 2009 senesinde trafiğe kapatılarak tadilata girmiştir. Yolcu kapasitesi senelik ortalama 300 bindir. 45 metre genişliğinde ve pisti 3000 metre uzunluğundadır.

 Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı uçak bileti

Web sitemiz üzerinden ucuz Ağrı Havalimanı uçak bileti de alınmaktadır. TatilCity.NET’de ucuz uçak bileti bulunuyor.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı uçak bileti

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı uçak bileti

2015 yılının Temmuz ayı’nda havalimanının adı Ağrı havalimanından Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı olarak değiştirilmiştir. Şu anda ise Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı olarak hizmete devam etmektedir. Havalimanının şehre uzaklığı 9 km civarındadır. Havalimanı sadece iç hatlara sahiptir. 1997 yılında bina tamamlanmıştır. Terminal binasında THY bürosu, sağlık birimi, güvenlik birimi, bebek odaları, Havaalanı Müdürlüğü makam odası, Mülk İdare Amirliği makam odası gibi odalar bulunmaktadır.

Ağrı Ahmed-i Hani Havaalanı Ulaşım

Havaalanına gitmek ya da havaalanından merkeze gitmek için pek çok alternatif mevcuttur. Eğer özel aracınız var ise havaalanında 100 araç kapasiteli geniş bir otoparktan yararlanabilirsiniz. HAVAŞ ise diğer bir alternatiftir. Ağrı’nın çeşitli bölgelerine yolcuları götüren bir HAVAŞ otobüs hizmeti bulunmaktadır. Ulaşım için taksi kullanılabileceği gibi belediyenin özel olarak tahsis ettiği otobüs s eferleri de bulunmaktadır. 100 araçlı açık otoparkın yanına bir de yeni kapalı otopark yapılmaktadır.

Ağrı Ahmed-i Hani havaalanı ucuz uçak bileti

Ağrı Havalimanı faaliyete geçtikten sonra Ankara ve İstanbul’a haftada 7’şer sefer düzenlenmektedir. Bununla beraber toplamda 14 sefer ile yolculara hizmet sağlamaktadır. Havalimanının güvenliği ise oldukça sıkıdır. Bu gü venlik adına havaalanı mücavir sahası sınırları tel örgü ile çevrelenmiştir. Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı‘ndan kalkacak uçaklar için ucuz uçak bileti bulmanız mümkündür. Bu konuda firmamız gerekli her türlü desteği sağlamaktadır.

Ucuz Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Ağrı’dan uçmak isteyen yolcular ucuz Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı uçak bileti bulabilir ve konforlu bir şekilde seyahat edebilir.

Ahmed-i Hani Havaalanı Lokasyon

Amasya Ağrı uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.