Çok ucuz fiyatlarla Hakkari Şanlıurfa uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hakkari’den Şanlıurfa’ya haftada en az dört gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 12 saat 45 dakikadır.

Hakkari Şanlıurfa uçak bileti al!

Sizde Hakkari’den Şanlıurfa’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hakkari Şanlıurfa uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şanlıurfa’da nerelere gidebiliriz?

Hakkari Şanlıurfa Uçak Bileti

Hakkari Şanlıurfa Uçak Bileti

Batık köyleri, geleneksel çarşıları, Şanlıurfa evleri, yöre halkının yaşantısı ve medeniyeti ile apayrı bir kültür oluşturan kentin varlığı Antik Çağlara kadar uzanır. Yüzyıllar boyunca yerleşim için uygun görülen Urfa’nın günümüzde çeşitli dinlere ve kültürlere dayalı kozmopolit bir yapısı vardır. 1800’lerde Urfa’ya yerleştirdiği bilinen Bedevilerin uzun yıllar boyunca hüküm sürdüğü kent, inanç turizmi açısında Türkiye’nin önde gelen merkezlerinden birini simgeler.

Şanlıurfa’nın her kesim tarafından bilinen Balıklıgöl’ü yıl içinde pek çok yerli ve yabancı turistin uğrak noktasıdır. Yüzyıllar boyunca gelen rivayete göre, Hz. İbrahim putperestliğe karşı mücadeleye başlamasıyla dönemin zalim hükümdarı Nemrut tarafından yakalandı. İbrahim’in Şanlıurfa Kalesinden mancınık sistemi ile atıldığı yer, o an Allah tarafından ateşe verilen emir ile suya ve balığa dönüştü. Burada oluşan Balıklıgöl ülkemizin maneviyatı yüksek mekanlarından biridir.

Bizans dönemin de St. Thomas adında bir kilise olarak varlığı sürdüren yapı, Osmanlı Dönemi’nde 1716 yılında Rizvaniye Camisine dönüştürüldü. Balıklıgölün yanında yer alan yapı, tek minareden meydana gelir.

Hakkari Şanlıurfa uçak bileti fiyatları

Şanlıurfa seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Şanlıurfa seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hakkari Şanlıurfa uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hakkari Havalimanı Ulaşım

Yüksekova’da bulunan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı şehre 80 km mesafededir. Havalimanından şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan birisi taksidir. Konforlu ve rahat bir şekilde şehre gitmek isteyen yolcular  Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda bulunan taksi durağından araca binerek şehir merkezine ulaşabilirler.

Şehre ulaşım için bir diğer seçenek de minibüslerdir. Havalimanından şehre yolcu taşıma amacıyla günde 2 sefer minibüsler kalkmaktadır. Gelen yolcu terminalinin önünden alkan minibüs saatleri uçak saatlerine göre ayarlanmış durumda. Uçaktan indiğiniz anda minibüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak minibüsler saat 18:00 itibarı ile sona eriyor. Bu sebeple minibüsleri 18:00’dan sonra kullanmak mümkün değil. Minibüsler ile şehre ortalama 80-100 dakika civarında varılıyor.

Bir diğer seçenek ise araç kiralama. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından istediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehre hızlı ve güvenli bir şekilde varabilirsiniz. Havalimanından şehre özel araçlar ile 70 dakika civarında varmak mümkün.

Eğer bir otelde kalacaksanız bazı otellerin havalimanından transfer araçları olduğunu hatırlatalım. Bunun için rezervasyon yaptırdığınız otelin transfer aracı olup olmadığını öğrenmeli ve varış saatinizi yine otel görevlisine bildirmelisiniz. Eğer otelin transfer hizmeti var ise sizi uçaktan iner inmez alarak şehir merkezindeki otelinize götürmekte.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyübi Havalimanı içinden de Hakkari Şanlıurfa uçak bileti satın alınabiliyor.

Şanlıurfa Havalimanı Ulaşım

2007 yılından beri iç hat ve dış hat seferleriyle hizmetini sürdüren ve Şanlıurfa şehir merkezine 35 km mesafede bulunan Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça kolay. Çeşitli alternatifler bulunmakla beraber taksilerle merkeze günün 24 saatinde ulaşabilirsiniz. Bir diğer ulaşım aracı olarak HAVAŞ otobüslerini tercih edebilirsiniz.

HAVAŞ otobüsleri uçakların inişinden 25 dakika sonra kalkmaktadır. Ortalama 45 dakika sonra merkeze varıyor. Tevhide Hatun Lisesi, Karaköprü İsmar, Karaköprü BİM, Otogar Kavşağı, DSİ Durağı ve Avşaroğlu Petrol ikametlerinden geçen HAVAŞ otobüsleri ekonomi bir ulaşım aracıdır. Terminalde bulunan araç kiralama firmalarından istenirse araç da kiralanabilir. Buradan istenen model ve fiyat aralığına göre kiralanacak araçlarla şehir merkezine gitmek mümkündür. Terminalde Avis ve Baydili araç kiralama firmalarını bulabilirsiniz.

Hakkari Şanlıurfa uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı