Çok ucuz fiyatlarla Siirt Sinop uçak bileti de TatilCity.NET’de, ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Siirt’den Sinop’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 13 saat 20 dakikadır.

Siirt Sinop uçak bileti al!

Sizde Siirt’den Sinop’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Siirt Sinop uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sinop’da nerelere gidebiliriz?

Siirt Sinop Uçak Bileti

Siirt Sinop Uçak Bileti

Karadeniz’in en güzel ve sevimli şehirlerinden olan Sinop, bugün ülkemizin turizm destinasyonları arasında başlarda gelir. Şelaleleri, gölleri, koyları ve birbirinden güzel plajları ile ilgi çekici bir görüntüye sahip olan kent, aynı zamanda arkeolojik ve antik değerleri ile de tam bir cazibe merkezidir. Şehir bugün Türkiye’de trafik ışıklarının olmadığı tek yerleşim özelliği taşır. Geçmişten beri özellikle Rumların hakimiyeti altında kalan Sinop, bugün pek çok Rum nüfusuna ev sahipliği yapar. Tüm bunların yanı sıra şehir, yöresine özgü lezzetleri ile de görülmeye değer bir özellik taşır.

Milattan önce 8. yüzyılda şehre yerleşen koloniler tarafından kurulan Sinop Kalesi, kentte ilk yerleşimin olduğu merkezdir. Yüzyıllar boyunca çeşitli uygarlıklar tarafından hem yönetim, hem de savunma merkezi olarak kullanılan kale Pontus hükümdarı tarafından en geniş sınırlarına ulaştı. Sahil kenarında yer alan Sinop Kalesinin etrafı bugün çeşitli kültürel ve eğlence faaliyetleri ile oldukça ilgi çekicidir.

Tarihi 4000 yıl önce Gaskalılara kadar dayanan Sinop Cezaevi, üç tarafı deniz ve surlarla çevrili aşılması zor bir yapıdır. Tarih boyunca çeşitli işkencelere kapısını açan cezaevi, ilk dönemlerinde kale olarak inşa edildi. Pek çok medeniyeti ağırlayan yapı, kentin en değerli eserlerinden biri olarak karşımıza çıkar.

Siirt Sinop uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Sinop seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Sinop seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Siirt Havalimanı Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Siirt, Türkiye’yi Siirt Dilektepe Yolu Pınarca Köyü yolu üzerindeki Siirt Havalimanı ile bağlamaktadır. Siirt merkeze 14 kilometre mesafede bulunan Siirt Havalimanı, komşu şehirlerden yolcuları da İstanbul ve Ankara’ya ulaştırmaktadır. Siirt Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır.

Siirt Havalimanı içinde çok sayıda restoran, cafe, dinlenme alanı, ren a car ofisleri ve farklı bankalara ait ATM’ler bulunuyor.

Siirt Havalimanına Ulaşım Seçenekleri Nelerdir?

Havaş

Havayolları işletmeciliği altında Siirt Havalimanı’ndan şehir merkezinin farklı noktalarına belli saatlerde Havaş ile ulaşım sağlamaktadır.

Otobüs

Siirt belediyesi tarafından düzenlenen ve şehir merkezinin farklı noktalarından hareket eden otobüs seferleri ile Siirt Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi ve Özel Araçlar

Siirt şehir merkezine yaklaşık olarak 14 kilometre mesafede yer alan Siirt Havalimanı’na özel taksi ile 20-25 dakika süren bir yolculuk sonrası ulaşabilirsiniz. Araç kiralamak isterseniz,  iç hatlar veya dış hatlar terminalinde yer alan rent a car şirketlerinden faydalanabilirsiniz.

Siirt Havalimanı Ucuz Uçak Bileti

Tatilcity olarak Siirt’e seyahat etmek isteyen yolcular için hesaplı Siirt Havalimanı bileti buluyoruz. Sitemiz bünyesinde istediğiniz gün ve saatte uçak bileti bulmakla beraber en uygun fırsatları da yakalamanıza olanak tanıyoruz. İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Siirt Havalimanı’na gitmek isteyen yolcularımız isterlerse site üzerinden bilet alabilir ya da yetkililerimiz ile direkt irtibata geçerek en hesaplı uçak bileti bulabilirler.

Havalimanı içinde bulunan taksi durağı da 7/24 havalimanı yolcularına hizmet vermektedir.

Siirt Havalimanı içinden de Sinop uçak bileti satın alınabiliyor.

Sinop Havalimanı Ulaşım

Sinop havalimanına sadece 8 km mesafede olan bir Karadeniz şehridir. Şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan bir tanesi havalimanı servisleridir. THY’ye ait olan servisler THY uçağı indikten sonra yolcuları alarak merkeze ulaştırmaktadır. Havalimanından merkeze giden bir başka araç ise dolmuşlardır. Şehir merkezindeki otogar ve cezaevi gibi yerlerden geçen dolmuş hem ekonomik hem de pratiktir.

Havalimanında yer alan taksi durağı ise uçakların

inişlerini beklemekte ve gelen yolcuları alarak merkez noktalara götürmektedir. Ayrıca dilenirse havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından istenen modelde ve fiyat aralığında araç kiralanabilir.

Siirt Sinop uçak bileti TatilCity.NET’de fazlasıyla ucuz fiyatlarla bulunabiliyor.