Çok ucuz fiyatlarla Amasya Kayseri uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Size faydalı olabileceğini düşündüğümüz ufak bilgiler de vermek istiyoruz. Amasya’dan Kayseri’ye iki uçuş yapılmaktadır. Amasya’dan Kayseri’ye uçuş süresi aktarma dahilinde 12  saat 10 dakika sürmektedir.

Amasya Kayseri uçak bileti al!

Siz de Amasya‘dan Kayseri’ye seyahat edecekseniz TatilCity.Net üzerinden ucuz Amasya Kayseri uçak bileti satın alabilirsiniz. Sitemizde istenen gün ve saate göre en ekonomik Amasya Kayseri uçak bileti bulabilirsiniz. Ucuz uçak bileti almak sitemizde çok kolay! Hemen tıklayın anında yerinizi ayırtın!

Peki, Kayseri’de nerelere gidebiliriz?

Amasya Kayseri Uçak Bileti

Amasya Kayseri Uçak Bileti

Ülkemizin İç Anadolu Bölgesinin doğu kesiminde yer alan ve Erciyes Dağı eteklerinde kurulmuş olan Kayseri şehrimiz adeta medeniyetler şehridir. İl içerisinde ve çevresinde pek çok tarihi ve doğal güzellik bulunmakta. Kayseri seyahatinizde gezip görmek isteyebileceğiniz pek çok yer var olacak. Bunlardan birisi elbette Erciyes Dağı’dır. Erciyes Dağı, ülkemizde kış turizmi denildiği zaman akıllara gelen ilk merkezlerden birisidir. Erciyes Dağı Kaya Merkezi’nde geniş pistlerde istediğiniz gibi kayıp karın tadını çıkarabilir, tesislerde bir şeyler içerken bu eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Kayseri merkezde ise şehrin simgelerinden Saat Kulesi’ni görebilirsiniz. Bu saat kulesi Sultan II. Abdülhamit’in emriyle 1906 yılında yaptırılmış olup turistlerin bol bol önünde fotoğraf çektirdiği önemli tarihi yapılardan. Tıpkı İstanbul ve Bursa’da olduğu gibi Kayseri’de de bir kapalı çarşı bulunmakta. Bu tarihi çarşı Osmanlı’dan beri süregelmekte olup dönemin izlerini görebilirsiniz. Şehrin bir diğer simgesi de Kayseri Kalesi’dir. Bu kalenin yapımının Roma İmparatoru III. Gordian dönemine dayandığı düşünülmekte. Eğer canınız biraz manzara seyretmek isterse Kayseri’yi tepeden izleyebileceğiniz Hisarcık Erciyes Teleski’ye uğrayabilirsiniz.

Amasya Kayseri Uçak bileti fiyatları

Kayseri seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air, Sun Express hava yolu şirketlerinin Kayseri seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir.

Panelde seçtiğiniz firmanın Amasya’dan Kayseri’ye ya da Kayseri’den Amasya’ya gün içerisindeki tüm seferlerini fiyat da dahil olmak üzere tüm detayları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Panel üzerinde uçuşlar en ucuz bilet fiyatından pahalıya doğru sıralanır. Aktarmalı, aktarmasız, tek gidiş ya da gidiş dönüş seçenekleri ile en ekonomik Amasya Kayseri uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde alınabilir.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Amasya Merzifon Havalimanı içinden de Amasya Kayseri uçak bileti satın alınabiliyor.

Kayseri Havalimanı Ulaşım

Kayseri ile havalimanı arasında 5 km bulunmaktadır. Havalimanından Kayseri şehir merkezine gitmek isteyenler için çeşitli alternatifler bulunuyor. Taksi bunlardan birisidir. Şehir merkezine sadece 15 dakikalık bir uzaklık olduğundan fiyat olarak da uygun düşmektedir.

Toplu taşıma tercih edenler için otobüs ve dolmuşlar terminalin dışından geçmektedir. Belediyenin 100 ve 102 nolu otobüsleri duraktan geçerek yolcuları merkeze götürmektedir. Kayseri Erkilet Havalimanı 24 saat şehit ile bağlantılıdır.

HAVAŞ kent merkezine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir başka araçtır. HAVAŞ günün erken saatlerinde yolculuğa başladığından bu araçla merkeze çok kolay ulaşabilirsiniz.

Amasya Kayseri uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.