Çok ucuz fiyatlarla Diyarbakır Erzincan uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Diyarbakır’dan Erzincan’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 3 saat 10 dakikadır.

Diyarbakır Erzincan uçak bileti al!

Sizde Diyarbakır’dan Erzincan’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Diyarbakır Erzincan uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Erzincan’da nerelere gidebiliriz?

Diyarbakır Erzincan Uçak Bileti

Diyarbakır Erzincan Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan Erzincan, çok eski bir yerleşim birimidir. Tam tarihi bilinmemekle beraber geçmişinde Mengüceklilere uzun yıllar başkentlik yapmıştır. Hititlerin ve Urartularında uzun yıllar hüküm sürdüğü şehir, birinci derece deprem kuşağı üzerinde yer aldığından dolayı günümüze kadar çeşitli büyüklükte sarsıntıya uğramıştır. Orta Çağ Türk mimarisinin ülkemizdeki en güzel örneklerini barındıran Erzincan, doğanın ve tarihin iç içe geçtiği şehirler arasındadır.

Şehrin doğal güzelliğinin kanıtı olan Karanlık Kanyon, Kemaliye ilçesinde yer alır. Dünyanın en büyük kanyonlarından biri olması ile Erzincan’ın turist trafiğinin yoğun olarak yaşandığı bölgedir. 1 buçuk saatlik bot yolculuğunun ardından ulaşılan kanyon, şehirde görülmesi gereken doğal güzelliklerin başında gelir. Etkileyici bir görünüme sahip olan Karanlık Kanyonda çeşitli doğa sporları yapılabiliyor. Sarp kayalıklar arasında yer alan kanyon, özellikle maceraseverler için oldukça cezbedici bir alternatiftir.

Termal suları ile de bilinen şehirde özellikle Erzincan Ilıcası ilk göze çarpanlar arasındadır. 33 derecelik bir sıcaklığa sahip olan ılıcanın  kalp ve damar hastalıklarına, cilt hastalıklarına, romatizmaya iyi geldiği bilinir. 12 kapalı havuzu bulunan Erzincan Ilıcası, Ekşisu Kaplıcasının oldukça yakınında yer alır.

Diyarbakır Erzincan uçak bileti fiyatları

Erzincan seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Erzincan seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Diyarbakır Erzincan uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Diyarbakır Havalimanı Ulaşım

Diyarbakır, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük şehri konumundadır. Tarihi dokusu ile insanları cezbeden şehrin havalimanından merkeze gitmek ise kolaydır. Bunun için birkaç seçene mevcuttur. Uçuş zamanına göre ayarlanmış otobüs seferleri bulunmaktadır. Havalimanı şehir merezine yakın olduğundan taksi ile geçiş yapılabilir.

Merkeze gitmek isteyen yolcular arzu ederlerse araba kiralama firmasından araç kiralayabilirler. Havaalanında yer alan araç kiralama şirketleri arasında Avis, Kançul Turizm, Hertz ve Emir Oto Kiralama bulunmaktadır. Buradan arzu edilen model ve fiyat aralığında araç seçilip merkeze gidilebilir.

Diyarbakır Havalimanı içinden de Diyarbakır Erzincan uçak bileti satın alınabiliyor.

Erzincan Havalimanı Ulaşım

1988 yılından beri iç hat seferleriyle hizmetini sürdüren Erzincan Havalimanı şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta yer alan ve bulunuyor. Kategori olarak hem sivil hem de askeri hizmet vermektedir. Kendi otoparkı bulunan havalimanında özel araçlar rahatlıkla park edilebilir. Şehir merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler mevcut.

Havalimanından merkeze sürekli olarak dolmuşlar kalkmaktadır. Toplu taşıma tercih edenler dolmuşlara binebilirler. Ayrıca havalimanında 24 saat hizmet veren bir de taksi durağı bulunuyor. Arzu edenler buradan taksi ile geçiş yapabilirler.

Havalimanında bulunan Avis, Asis ve City 24 firmaları ise 24 saat araç kiralama hizmeti sunmaktadır. İstenilen türde kiralanacak bir araç ile günün her saati şehre rahatça ulaşılabilir.

Diyarbakır Erzincan uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.