Çok ucuz fiyatlarla Mardin Erzincan uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Mardin’den Erzincan’a  her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 12 saat 20 dakikadır.

Mardin Erzincan uçak bileti al!

Sizde Mardin’den Erzincan’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Mardin Erzincan uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Erzincan’da nerelere gidebiliriz?

Mardin Erzincan Uçak Bileti

Mardin Erzincan Uçak Bileti

Milattan önce 1050’li yıllarda Urartu ve Hititlere ev sahipliği yapan Erzincan, tarihi oldukça eski çağlara dayanan bir şehirdir. Tarihsel ve kültürel açıdan bir fark yaratan kent, pek çok medeniyetin eşsiz eserleri ile göz kamaştırır. Tarihsel ve kültürel değeri kadar doğal güzelliği ile de özellikle bahar ve yaz aylarında devamlı olarak turist çeken bölge yemyeşil bir örtüye bürülüdür.

Tarihte pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Erzincan özellikle Bizans, Osmanlı ve Selçuklu’nun hüküm sürdüğü topraklardır. Sahip olduğu ören yerleri ile Türkiye’nin karanlık çağlarına ışık tutan şehir Altıntepe Ören Yeri ile oldukça ilgi çekicidir. Tarihin pek çok dönemine tanıklık eden bölge, Üzümlü ilçesi sınırlarındadır. Urartu döneminin en belirgin yerleşkelerinden biri olan ören yeri, günümüze hala pek çok iç kale, iç saray, saray kompleksi ve kaya mezarlarına sahiptir.

Erzincan şehir merkezine 45 kilometre uzaklıktaki Üzümlü ilçe sınırları içinde olan Aygır Gölü, şehrin keşfedilmeyi bekleyen doğal güzellikleri arasındadır. Muhteşem bir tabiata kucak açan göl; kamp, kaya tırmanışı ve bot gezisi için elverişlidir.

Mardin Erzincan uçak bileti fiyatları

Erzincan seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Erzincan seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Mardin Erzincan uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Mardin Havalimanı Ulaşım

Yıllık ortalama 700 bin yolcunun geçiş noktası olan Mardin Havalimanı 1999 yılında hizmete başlamıştır. Havalimanı şehir merkezine 20 km mesafede olmakla beraber yolcuların şehre ulaşımı için pek çok alternatif bulunmakta. Havalimanı toplamda 254 araçlık kapasiteli bir otoparka sahip. Yani özel aracınız ile gelmek isterseniz aracınızı burada güven içerisinde bırakabilirsiniz.

Şehir merkezine toplu taşıma araçları ile gitmek isteyenker için Mardin Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüsler şehre seferler düzenlemekte. Eğer HAVAŞ servisleri ile gitmek isterseniz havalimanından belirli saatlerde kalkan bu araçlara binerek şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına ve havalimanından şehir merkezine düzenli bir şekilde gidip gelen minibüsler de bir diğer alternartif. Minibüs duraklarından şehre giden minibüslere binebilirsiniz.

Şehir merkezinden Mardin Havalimanı’na 40-45 dakikalık bir süre zarfında varabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz terminalde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Terminalde ayrıca araç kiralama firmaları da bulunuyor. Dilerseniz bütçenize göre istediğiniz modelde bir araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla geçebilirsiniz.

Mardin Havalimanı içinden de Mardin Erzincan uçak bileti satın alınabiliyor.

Erzincan Havalimanı Ulaşım

1988 yılından beri iç hat seferleriyle hizmetini sürdüren Erzincan Havalimanı şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta yer alan ve bulunuyor. Kategori olarak hem sivil hem de askeri hizmet vermektedir. Kendi otoparkı bulunan havalimanında özel araçlar rahatlıkla park edilebilir. Şehir merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler mevcut.

Havalimanından merkeze sürekli olarak dolmuşlar kalkmaktadır. Toplu taşıma tercih edenler dolmuşlara binebilirler. Ayrıca havalimanında 24 saat hizmet veren bir de taksi durağı bulunuyor. Arzu edenler buradan taksi ile geçiş yapabilirler.

Havalimanında bulunan Avis, Asis ve City 24 firmaları ise 24 saat araç kiralama hizmeti sunmaktadır. İstenilen türde kiralanacak bir araç ile günün her saati şehre rahatça ulaşılabilir.

Mardin Erzincan uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.