Çok ucuz fiyatlarla Hakkari Erzincan uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hakkari’den Erzincan’a haftada en az iki gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 20 saat 40 dakikadır.

Hakkari Erzincan uçak bileti al!

Sizde Hakkari’den Erzincan’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hakkari Erzincan uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Erzincan’da nerelere gidebiliriz?

Hakkari Erzincan Uçak Bileti

Hakkari Erzincan Uçak Bileti

Türkiye’nin kültürel ve doğal zenginliği açısından tanınan şehri Erzincan, türbeleri, hanları, kervansaray ve camileri ile oldukça ilgi çekicidir. Ülkemizin inanç turizmi bakımından da sıklıkla tercih edilen şehri kanyon, şelale ve vadileri ile görenleri büyüleyici bir güzelliğe ev sahipliği yapar.

Erzincan’ın Tercan ilçesinde yer alan Mama Hatun Türbesi ve Kervansarayının 1200’lü yıllarda yapıldığı bilinir. Orta Çağ Türk mimarisinin en önemli eserleri arasında yer alan türbe, mimarisi ve taşıdığı önemli değerleri ile oldukça ilgi çekicidir. Tercan ilçesinde bulunan bir başka eser ise Abrenk Kilisesidir. Anadolu’nun önemli Ermeni Kiliselerinden biri olan mekan, bakanlık tarafından turizm bölgesi ilan edilmesi sonucunda adını duyurdu.

Adını bulunduğu ilçeden alan Kemah Kalesi, Erzincan’a 52 kilometre uzaklıkta bulunur. Kale yıllar boyunca çok sayıda uygarlık tarafından savunma merkezi olarak kullanılması ile bilinir. Özellikle Mengücekliler ve İlhanlıların uzun süre boyunca hüküm sürdüğü kale, sonraki yıllarda farklı milletler tarafından çok sayıda onarım gördü. Günümüzde önemli bir değer barındıran kale, tarihseverlerin uğrak noktalarından biridir.

Hakkari Erzincan uçak bileti fiyatları

Erzincan seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Erzincan seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hakkari Erzincan uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hakkari Havalimanı Ulaşım

Yüksekova’da bulunan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı şehre 80 km mesafededir. Havalimanından şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan birisi taksidir. Konforlu ve rahat bir şekilde şehre gitmek isteyen yolcular  Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda bulunan taksi durağından araca binerek şehir merkezine ulaşabilirler.

Şehre ulaşım için bir diğer seçenek de minibüslerdir. Havalimanından şehre yolcu taşıma amacıyla günde 2 sefer minibüsler kalkmaktadır. Gelen yolcu terminalinin önünden alkan minibüs saatleri uçak saatlerine göre ayarlanmış durumda. Uçaktan indiğiniz anda minibüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak minibüsler saat 18:00 itibarı ile sona eriyor. Bu sebeple minibüsleri 18:00’dan sonra kullanmak mümkün değil. Minibüsler ile şehre ortalama 80-100 dakika civarında varılıyor.

Bir diğer seçenek ise araç kiralama. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından istediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehre hızlı ve güvenli bir şekilde varabilirsiniz. Havalimanından şehre özel araçlar ile 70 dakika civarında varmak mümkün.

Eğer bir otelde kalacaksanız bazı otellerin havalimanından transfer araçları olduğunu hatırlatalım. Bunun için rezervasyon yaptırdığınız otelin transfer aracı olup olmadığını öğrenmeli ve varış saatinizi yine otel görevlisine bildirmelisiniz. Eğer otelin transfer hizmeti var ise sizi uçaktan iner inmez alarak şehir merkezindeki otelinize götürmekte.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyübi Havalimanı içinden de Hakkari Erzincan uçak bileti satın alınabiliyor.

Erzincan Havalimanı Ulaşım

1988 yılından beri iç hat seferleriyle hizmetini sürdüren Erzincan Havalimanı şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta yer alan ve bulunuyor. Kategori olarak hem sivil hem de askeri hizmet vermektedir. Kendi otoparkı bulunan havalimanında özel araçlar rahatlıkla park edilebilir. Şehir merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler mevcut.

Havalimanından merkeze sürekli olarak dolmuşlar kalkmaktadır. Toplu taşıma tercih edenler dolmuşlara binebilirler. Ayrıca havalimanında 24 saat hizmet veren bir de taksi durağı bulunuyor. Arzu edenler buradan taksi ile geçiş yapabilirler.

Havalimanında bulunan Avis, Asis ve City 24 firmaları ise 24 saat araç kiralama hizmeti sunmaktadır. İstenilen türde kiralanacak bir araç ile günün her saati şehre rahatça ulaşılabilir.

Hakkari Erzincan uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı