Çok ucuz fiyatlarla Amasya Erzurum uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Size faydalı olabileceğini düşündüğümüz bazı bilgiler de vermek istiyoruz. Amasya’dan Erzurum’a günde en az iki uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarma dahilinde 6  saat 30 dakika sürmektedir.

Amasya Erzurum uçak bileti al!

Siz de Amasya‘dan Erzurum’a seyahat edecekseniz TatilCity.Net üzerinden ucuz Amasya Erzurum uçak bileti satın alabilirsiniz. Sitemizde istenen gün ve saate göre en ekonomik Amasya Erzurum uçak bileti bulabilirsiniz. Ucuz uçak bileti almak sitemizde çok kolay! Hemen tıklayın anında yerinizi ayırtın!

Peki, Erzurum’da nerelere gidebiliriz?

Amasya Erzurum Uçak Bileti

Amasya Erzurum Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan ilimiz Erzurum hem doğal hem de tarihi yerleri ile dikkatleri çeken, yerli yabancı turistlerin gezmekten ve yeni yerleri keşfetmekten keyif aldığı bir ilimiz. Erzurum’a seyahatinizde ilk olarak Palandöken ‘i görmek isteyebilirsiniz. Kış turizmi meraklıları için Palandöken Kayak Merkezi oldukça keyif verici olacaktır. Ayrıca tesislerin de olduğunu burada yeme içme gibi servislerin de bulunduğunu belirtelim. Erzurum Kalesi şehrin simgelerinden olmakla beraber 2000 metre yükseklikteki bir tepenin üzerine kurulmuş. 5. yüzyılda Roma döneminde yaptırılmış olan kale hale ihtişamını korumakta. Daha sonradan Türkler tarafından kışla olarak kullanılan kalenin iç kısımları hayli ilginç, görmek isteyebilirsiniz.

Tarihi başka bir yapı olan Üç Kümbetler, sekizgen gövdeli yapıda olmakla beraber kesme taştan yapılmış. Üzeri kubbeli olan yapı iki renkte kesme taş ürünü. Orta Asya kavimlerinde görülen figürleri barındırıyor ve turistlerin ilgisini çeken bir eser olarak öne çıkıyor. Erzurum’da bulunan bir diğer önemli tarihi yapı Çobandere Köprüsü’dür. Veziri Salduzlu Emir Çoban Noyin tarafından 1297-1298 yılları arasında yaptırılmış olan köprü Aras Nehri üzerindedir.

Amasya Erzurum Uçak bileti fiyatları

Erzurum seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air, Sun Express hava yolu şirketlerinin Elazığ seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir.

Panelde seçtiğiniz firmanın Amasya’dan Erzurum’a ya da Erzurum’dan Amasya’ya gün içerisindeki tüm seferlerini fiyat da dahil olmak üzere tüm detayları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Panel üzerinde uçuşlar en ucuz bilet fiyatından pahalıya doğru sıralanır. Aktarmalı, aktarmasız, tek gidiş ya da gidiş dönüş seçenekleri ile en ekonomik Amasya Erzurum uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde alınabilir.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Amasya Merzifon Havalimanı içinden de Amasya Erzurum uçak bileti satın alınabiliyor.

Erzurum Havalimanı Ulaşım

Her sene hem yerli hem de yabancı turisti ağırlayan Erzurum’da havaalanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birincisi şayet hızlı ve konforlu bir araç tercih edecekseniz taksidir. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler için ise havalimanından kalkan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel servisler bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan bu servisler ile pek çok lokasyona gitmeniz mümkündür.

Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaştıktan sonra belediye otobüsleri ile istediğiniz bölgeye gidebiliriz. Bu otobüsler İstasyon Meydanı’ndan kalkmaktadır. G5 numaralı otobüsler ile Palandöken Kayak Merkezi’ne gitmeniz mümkün. Ayrıca İstasyon Meydanı’nın hemen yanında Erzurum Garı mevcut olduğundan buradan trenle de şehrin çeşitli yerlerine gidebilirsiniz.

Amasya Erzurum uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlarla bulunabiliyor.