Çok ucuz fiyatlarla Bursa Erzurum uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Erzurum’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 18 saat 30 dakikadır.

Bursa Erzurum uçak bileti al!

Sizde Bursa‘dan Erzurum’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Erzurum uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Erzurum’da nerelere gidebiliriz?

Bursa Erzurum Uçak Bileti

Bursa Erzurum Uçak Bileti

Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biri olan Erzurum, farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Palandöken’in eteklerine kurulduğu için epeyi bir serin havaya sahip şehrin pek çok yeri tarihi yapılar ile çevrilidir. Anadolu Selçuklu’nun mezar yapılarının en güzel örneklerinden olan Üç Kümbetler, Erzurum’da kültür turizmine ait görülmesi gereken eserlerden biridir. Kümbetlerin en büyüğü Emir Saltuk’a aittir.Diğer kümbetlerin kim tarafından yapıldığı ise tam olarak bilinmiyor. 14. yüzyıl eseri olan kümbetler, Selçuklu dönemine ait muazzam yapılardır. Erzurum’un doğal güzellikleri arasında yer alan Tortum Şelalesi aynı adı taşıyan Tortum Çayından oluşuyor. 50 metre yükseklikten dökülen şelale, ülkemizin en önemli şelalelerinden biridir.

Bizans imparatorluğu tarafından yaptırıldığı bilinen Erzurum Kalesi, şehrin bir başka tarihi yapısıdır. Kale bulunduğu alanda iç ve dış kale olarak ikiye ayrılıyor. İç kale günümüze kadar tahrip olmadan ulaşmıştır fakat dış kalenin birçok kez onarımdan geçirildiği biliniyor.

Osmanlı ve Rus Savaşının yaşandığı dönemlerde Kars yolunu tutmak için inşa edilen Aziziye Tabyası, Top dağında yer alır. Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Balıklı Köy, Çoruh Vadisi şehirde görülmeye değer turistik bölgeler arasında yer alır.

Bursa Erzurum uçak bileti fiyatları

Erzurum seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Erzurum seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Erzurum uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Erzurum uçak bileti satın alınabiliyor.

Erzurum Havalimanı Ulaşım

Her sene hem yerli hem de yabancı turisti ağırlayan Erzurum’da havaalanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birincisi şayet hızlı ve konforlu bir araç tercih edecekseniz taksidir. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler için ise havalimanından kalkan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel servisler bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan bu servisler ile pek çok lokasyona gitmeniz mümkündür.

Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaştıktan sonra belediye otobüsleri ile istediğiniz bölgeye gidebiliriz. Bu otobüsler İstasyon Meydanı’ndan kalkmaktadır. G5 numaralı otobüsler ile Palandöken Kayak Merkezi’ne gitmeniz mümkün. Ayrıca İstasyon Meydanı’nın hemen yanında Erzurum Garı mevcut olduğundan buradan trenle de şehrin çeşitli yerlerine gidebilirsiniz.

Bursa Erzurum uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.