Çok ucuz fiyatlarla Erzurum Elazığ uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Erzurum’dan Elazığ’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 12 saat 20 dakikadır.

Erzurum Elazığ uçak bileti al!

Sizde Erzurum’dan Elazığ’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Erzurum Elazığ uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Elazığ’da nerelere gidebiliriz?

Erzurum Elazığ Uçak Bileti

Erzurum Elazığ Uçak Bileti

Ülkemizin en köklü geçmişine sahip olan şehirlerinden biri olan Elazığ, oldukça güzel bir tabiata sahiptir. Kültürel tarihi yapısının yanı sıra doğal güzellikleri ile de ilgi çeken Elazığ dört mevsim boyunca gezginlerin seyahat rotaları üzerinde bulunur.

Halk arasında ‘Süt Kalesi’ olarak da bilinen Harput Kalesi, kentte bulunan bir Urartu mirasıdır. Elazığ Ovası manzarasına karşı duran Harput Kalesi, Harput ilçesinde yer alır. Kalenin üzerinde farklı medeniyetlere ait pek çok kalıntı bulunur.

Uzun bir geçmişe sahip olan Arkeoloji ve Etnografya Müzesi 1965 tarihli bir yapıdır. Elazığ şehir merkezi ve çevresinde yapılan kazı çalışmaları neticesinde ortaya çıkarılan eserlerin sergilendiği müze, şehrin en eski tarihine ev sahipliği yapar.

Türkiye termal su kaynakları açısından oldukça zengin topraklar üzerinde yer alır. Şehirde bulunan Ağın Kaplıcası ve Karakoçan Kolan Kaplıcası bölgenin termal su kaynaklarıdır. Yıl içinde pek çok insanın seyahat rotasını oluşturan kaplıcaların eklem ve solunum rahatsızlıkları, romatizma bel ve bacak ağrısı gibi pek çok hastalığa iyi geldiği bilinir.

Erzurum Elazığ uçak bileti fiyatları

Elazığ seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Elazığ seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Erzurum Elazığ uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Erzurum Havalimanı Ulaşım

Her sene hem yerli hem de yabancı turisti ağırlayan Erzurum’da havaalanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birincisi şayet hızlı ve konforlu bir araç tercih edecekseniz taksidir. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler için ise havalimanından kalkan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel servisler bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan bu servisler ile pek çok lokasyona gitmeniz mümkündür.

Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaştıktan sonra belediye otobüsleri ile istediğiniz bölgeye gidebiliriz. Bu otobüsler İstasyon Meydanı’ndan kalkmaktadır. G5 numaralı otobüsler ile Palandöken Kayak Merkezi’ne gitmeniz mümkün. Ayrıca İstasyon Meydanı’nın hemen yanında Erzurum Garı mevcut olduğundan buradan trenle de şehrin çeşitli yerlerine gidebilirsiniz.

Erzurum Havalimanı içinden de Erzurum Elazığ uçak bileti satın alınabiliyor.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından şehir merkezine geçmek son derece kolay ve rahattır. Şayet Elazığ merkeze hızlı bir şekilde varmak istiyorsanız en iyi seçenek taksi olacaktır. Toplu taşıma tercih edeceler için havalimanından merkeze otobüsler de mevcuttur. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine 30 dakikada varmanız mümkündür.

Arzu eden yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araç da kiralayabilirler. Havalimanı içerisinde AVIS, Europcar, National Car Rental firmalarının araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. İstenen model ya da fiyat aralığına göre araç seçilebilir ve şehre kolayca ulaşım sağlanabilir. Elazığ Havalimanından merkeze giden uçak firmalarının servisleri de bulunmaktadır. THY, Pegasus, Bprajet, Onurair ve Anadolujet’in yolcuları için tahsis ettiği servis araçlar bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Erzurum Elazığ uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı