Çok ucuz fiyatlarla Kastamonu Erzurum uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kastamonu’dan Erzurum’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 7 saat 10 dakikadır.

Kastamonu Erzurum uçak bileti al!

Sizde Kastamonu’dan Erzurum’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kastamonu Erzurum uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Erzurum’da nerelere gidebiliriz?

Kastamonu Erzurum Uçak Bileti

Kastamonu Erzurum Uçak Bileti

Palandöken’in yamaçlarına kurulu olan Erzurum, Doğu Anadolu’nun en büyük şehridir. Soğuk ve kuru iklimi neticesinde kent özellikle kış sporları için elverişli bir yapıdadır. Yüzyıllar boyunca önemli bir savunma ve mesken yeri olarak tercih edilen Erzurum, özellikle Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait pek çok mimari kalıntı ile ilgi odağıdır. Aynı zamanda bölge yüzyıllar boyunca özenle koruduğu cami, kümbet ve medreseler ile de ülkemizin inanç turizmine hitap eder.

Şehrin tarihsel simgelerinden birini ifade eden Erzurum Kalesi, Bizans İmparatorluğu döneminde inşa edildi. Üzerinde herhangi bir kitabe bulunmayan yapı, iç ve dış kaleden meydana gelir. Kentin tarihsel zenginlikleri arasında kendini gösteren Erzurum Kalesinin dört bir yanında kapı yer alır. Yapı belirli dönemler eşliğinde orijinalliği bozulmadan restore edildi.

13. yüzyılda yapıldığı rivayet edilen Çifte Minareli Medrese mimari, tarihi ve kültürel açıdan belirli bir özelliğe sahip olduğu kadar şehrin inanç turizmi içinde aktif noktalarından biridir. Erzurum’un önemli tarihsel simgelerinden biri olan Çifte Minareli Medrese, Selçuklu sultanlarının kızlarından birine yaptırıldığı için ‘Hatuniye Medresesi’ olarak da adlandırılır.

Kastamonu Erzurum uçak bileti fiyatları

Erzurum seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Erzurum seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kastamonu Erzurum uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kastamonu Havalimanı Ulaşım

Kastamonu Havalimanı, şehir merkezine 13 km mesafede bulunan ve sadece iç hat seferleri ile hizmet veren bir havalimanıdır. Sivil kategoride olan bu havalimanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Aynı şekilde bu farklı alternatiflerle şehir merkezinden havalimanına ulaşabilirsiniz. Eğer kendinize ait bir aracınız varsa havalimanı içerisinde otoparkın bulunduğunu ve aracınızı bu güvenli alanda bırakabileceğinizi hatırlatalım.

Otobüs

Eğer havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma tercih etmek isterseniz belediyenin havalimanı otobüsleri ile merkeze gidebilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatlerine göre hareket ettiğinden iner inmez bir otobüse binerek 20 dakikalık bir yolculuk ile merkeze ulaşabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Şehir merkezine ulaşmak için bir diğer seçenek de yolcu servisleridir. Türk Hava Yolları ve Pegasus firmaları yolcuları için servis hizmeti sunmakta. Bu servisleri hem havalimanından şehre gitmek için hem de şehirden havalimanına ulaşmak için kullanmak mümkün. Türk Hava Yolları servisleri her gün sabah hareket etmekle beraber Pegasus firmasının servisleri Perşembe ve hafta sonu olmak üzere iki ayrı çizelgede hareket ediyor. Havalimanı sitesinden servis saat ve güzergahlarını detayları ile görebilirsiniz.

Taksi

Kastamonu Havalimanı’ndan şehre ulaşmak için taksi tercih etmek isterseniz terminal önünde bulunan taksi durağından bir taksiye binerek hızlı ve konforlu şekilde şehre ulaşabilirsiniz. Trafik durumuna göre zamandan tasarruf edebileceğiniz taksiler günün 24 saati hizmet vermekte.

Araç Kiralama

Kastamonu Havalimanı içerisinde araç kiralama ofisler bulunuyor. Dilerseniz bu araç kiralama firmaları arasından bütçeniz doğrultusunda arzu ettiğiniz bir aracı kiralayarak şehre kolaylıkla varabilirsiniz. Avis’in de firmalar içerisinde bulunduğu firmalar terminal binasında hizmet veriyor.

Kastamonu Havalimanı içinden de Kastamonu Erzurum uçak bileti satın alınabiliyor.

Erzurum Havalimanı Ulaşım

Her sene hem yerli hem de yabancı turisti ağırlayan Erzurum’da havaalanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birincisi şayet hızlı ve konforlu bir araç tercih edecekseniz taksidir. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler için ise havalimanından kalkan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel servisler bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan bu servisler ile pek çok lokasyona gitmeniz mümkündür.

Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaştıktan sonra belediye otobüsleri ile istediğiniz bölgeye gidebiliriz. Bu otobüsler İstasyon Meydanı’ndan kalkmaktadır. G5 numaralı otobüsler ile Palandöken Kayak Merkezi’ne gitmeniz mümkün. Ayrıca İstasyon Meydanı’nın hemen yanında Erzurum Garı mevcut olduğundan buradan trenle de şehrin çeşitli yerlerine gidebilirsiniz.

Kastamonu Erzurum uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.