Çok ucuz fiyatlarla Konya Erzurum uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Konya’dan Erzurum’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 2 saat 10 dakikadır.

Konya Erzurum uçak bileti al!

Sizde Konya’dan Erzurum’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Konya Erzurum uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Erzurum’da nerelere gidebiliriz?

Konya Erzurum Uçak Bileti

Konya Erzurum Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Erzurum, bulunduğu bölgenin en gelişmiş şehri olarak karşımıza çıkar. Kış aylarında oldukça soğuk bir iklime sahip olan şehir, özellikle kış sporları için elverişlidir. Türkiye’nin en köklü kentleri arasında olan şehir, dört bir yanındaki mirasları ile büyük bir tarihe ev sahipliği yapar. Türklerin eline geçene dek çeşitli uygarlıklar tarafından ele geçirilen Erzurum, tarihi ve kültürel turizmin ülkemizdeki vazgeçilmez adreslerinden biridir.

Selçuklu döneminin en önemli eserlerinden biri olan Çifte Minareli Medrese, kentin en görkemli yapılarından biridir. Sol yarısını bir ustanın, sağ tarafını ise çırağın inşa ettiği yapının her iki sütunu arasında fark direkt göze çarpar. Selçuklu mimarisinin tüm özelliklerine hakim olan Çifte Minareli Medrese, Erzurum’da görülmesi gereken eserlerden biridir.

Selçuklu dönemine ait anıt mezarların en büyüğü olan Üç Kümbetler, külah şeklinde sivri bir kubbe ile örülüdür. Yapıların üzerinde bulunan kartal, yarasa ve yılan gibi figürlerin hakim olduğu kümbetler, Anadolu’da bulunan anıt mezarların en ünlü örnekleridir.

Konya Erzurum uçak bileti fiyatları

Erzurum seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Erzurum seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Konya Erzurum uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Konya Havalimanı içinden de Konya Erzurum uçak bileti satın alınabiliyor.

Erzurum Havalimanı Ulaşım

Her sene hem yerli hem de yabancı turisti ağırlayan Erzurum’da havaalanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birincisi şayet hızlı ve konforlu bir araç tercih edecekseniz taksidir. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler için ise havalimanından kalkan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel servisler bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan bu servisler ile pek çok lokasyona gitmeniz mümkündür.

Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaştıktan sonra belediye otobüsleri ile istediğiniz bölgeye gidebiliriz. Bu otobüsler İstasyon Meydanı’ndan kalkmaktadır. G5 numaralı otobüsler ile Palandöken Kayak Merkezi’ne gitmeniz mümkün. Ayrıca İstasyon Meydanı’nın hemen yanında Erzurum Garı mevcut olduğundan buradan trenle de şehrin çeşitli yerlerine gidebilirsiniz.

Konya Erzurum uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.