TatilCity.NET Ankara Ağrı uçak bileti alanlar için ihtiyaç duyacakları minik bilgiler veriyor. Ankara’dan Ağrı’ya pek çok uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi yaklaşık Ankara’dan Ağrı’ya 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Ankara Ağrı uçak bileti al!

En ucuz Ankara Ağrı uçak bileti satın almak isteyenler TatilCity.NET’e giriyor, istediği gün ve saate biletini satın alıyor. Ekonomik Ankara Ağrı uçak bileti sitemiz üzerinde mevcut. Ucuz uçak bileti almak için doğru adrestesiniz.

Peki, Ağrı’da nerelere gidebiliriz?

Ankara - Ağrı Uçak Bileti

Ankara Ağrı Uçak Bileti

Ağrı Dağı gibi pek çok güzel ve görülmesi gereken yere sahip olan Ağrı ülkemizin tarihi değer açısından en önemli örneklerinden. Hz. Nuh’un, Nuh Tufanından sonra gemisi ile indiği yer olarak rivayet edilen Ağrı Dağı her sene yüzlerce turisti kendisine çekmektedir.

Topkapı Sarayından sonra Osmanlı’nın ikinci teşkilatı olan ve 1784 yılında yapılmış olan İshak Paşa Sarayı Ağrı‘dadır. Doğubeyazıt Kalesi, Urartu dönemine ait kalıntılar barındırmakta. Ziyaret etmek isteyenler için, kale Doğubeyazıt‘ın sadece 5 km ilerisinde bulunmakta. Beyazıt Eski Camii ise kesme taştan yapılmış olmakla beraber I. Selim döneminde yapılmıştır. Tarihi dokusu ile turistlerin ilgisi ni çekmekte. Meya Mağaraları, kayalara oyulmuş yapılardan meydana gelmekte ve turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği bir yer.

Ankara Ağrı uçak bileti fiyatları

Ağrı’ya seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Ağrı’ya uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve biletinizi kolayca alabilirsiniz. Bu güzergahta AnadoluJet uçak bileti tercih edilebilir.

Ekranda seçtiğiniz uçuş günlerine göre Ankara’dan Ağrı’ya ya da Ağrı’dan Ankara’ya tüm uçak seferlerinin kalkış saat ve fiyatlarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Sitede uçuşlar en ekonomik olandan yüksek fiyatlı artana doğru sıralanır. Aktarmasız, tek yön gidiş ya da gidiş dönüş gibi seçeneklerle en uygun ve en ekonomik Ağrı uçak biletini sitemizden kolaylıkla alabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı içinden de Ankara Ağrı uçak bileti satın alınabilir.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Havalimanı Ulaşım

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Ağrı Havalimanı küçük yapıda bir havalimanıdır. Şehre uzaklığı ortalama 9 km civarındadır. Sivil hava trafiğine 1997 yılında açılmıştır. Ahmed-i Hani Havalimanı olarak da bilinen havalimanından merkeze gitmek için pek çok alternatif yol bulunuyor. Aynı zamanda şehir merkezinden havalimanına gitmek için de bu alternatifler geçerlidir.

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan uçak saatlerine göre ayarlanmış olan belediye otobüsleri bulunmaktadır. Bu otobüsler ile şehre ulaşmak mümkündür. Şehir merkezine yakın bir mesafede olunduğundan taksiler de hızlı bir ulaşım aracı olarak tercih edilebilir.

Havalimanında araç kiralam a hizmeti sunan firmalar da bulunmaktadır. Dilendiği takdirde beğeni fiyat aralığına göre istenen bir araç kiralanabilir ve merkeze rahatlıkla gidilebilir.

Dip Not : Ankara Ağrı uçak bileti için de Tatil City düşük hizmet bedelleri kesiyor.