Çok ucuz fiyatlarla Artvin Ankara uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Artvin’den Ankara’ya en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 1 saat 45 dakikadır.

Artvin Ankara uçak bileti al!

Sizde Artvin’den Ankara‘ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Artvin Ankara uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Ankara’da nerelere gidebiliriz?

Artvin Ankara Uçak Bileti

Artvin Ankara Uçak Bileti

Türkiye’nin başkenti olan Ankara, özellikle Cumhuriyet Dönemi ile ilgili müzeleri ile tarihi açıdan fazlasıyla bilgi barındırıyor. Şehirde gezilecek yerlerin en başında Anıtkabir geliyor. Yıl içinde ülkede en fazla turist çeken yerlerden biri olan Anıtkabir, çeşitli ülkelerden gelen 47 projenin arasında Prof. Dr. Emin Onat ve Doç Dr. Ahmet Orhan Arda’nın projesinin uygun görülerek 1944 ve 1953 yıllara arasında inşa edilmiştir. Hürriyet ve İstiklal adı verilen başlangıç noktasının oluşturduğu Anıt Blok’tan sonra Aslanlı Yol’dan ulaşacağınız Tören Meydanı yer alıyor. Anıtkabir’de Kurtuluş Dönemi ve Atatürk’ün hayatı hakkında birçok bilgiye tanık olacaksınız. Ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün yanı sıra Cemal Gürsel ve İsmet İnönü’nün de kabirleri Anıtkabir’de bulunuyor.

19. yüzyıla sivil mimari örneği olarak ışık tutan Hamamönü, kente gelenlerin uğrak noktasıdır. Pek çok el sanatı örneği olan otantik ve yöresel eşyaları bulabileceğiniz Hamamönü’nün çevresi çeşitli restoran ve kafelerle zenginleştirilmiştir. Farklı uygarlıkların yerleşim ve savunma amacıyla kullandığı Ankara Kalesi 4000 yılı aşan bir geçmişe sahiptir. Mustafa Kemal’in isteği üzerine kurulan Eti Müzesi’nde Paleolitik Çağ’dan günümüze kadar uzanan zamanda Ankara’da hakimiyet kuran medeniyetler hakkında birçok eser sergilenir. Ankara seyahatiniz esnasında Anadolu Medeniyetleri Müzesini, Ankara Rahmi Koç Müzesini, Devlet Resim ve Heykel Müzesini de gezmeyi ihmal etmezseniz keyifli bir Ankara gezisi geçirirsiniz.

Artvin Ankara uçak bileti fiyatları

Ankara seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Ankara seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Anadolu Jet uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Artvin Ankara uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Artvin Havalimanı Ulaşım

Artvin Belediyesine ait otobüsler için Artvin Havalimanına çift yön gidiş dönüş yapılmaktadır. Ayrıca HAVAŞ servisleri de şehrin belli bölgelerine yolcu taşımaktadır.

Havalimanı içinde bulunan taksi durağı da 7/24 havalimanı yolcularına hizmet vermektedir.

Hopa Artvin Havalimanı içinden de Artvin Ankara uçak bileti satın alınabiliyor.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Artvin Ankara uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.