Çok ucuz fiyatlarla Balıkesir Ankara uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Balıkesir’den Ankara’ya her gün en az on uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi ise aktarmalar dahil 19 saat, 45 dakikadır.

Balıkesir Ankara uçak bileti al!

Sizde Balıkesir’den Ankara’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Balıkesir Ankara uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Ankara’da nerelere gidebiliriz?

Balıkesir Ankara Uçak Bileti

Balıkesir Ankara Uçak Bileti

Hamamönü, ülkemizde 19. yüzyıl sivil mimari örneğini en güzel şekilde yansıtan yapılara sahiptir. Yöresel ürünlerin satıldığı El Ürünleri Pazarı, Mehmet Akif Müzesi ve Sanat Sokağı Hamamönün’de keyifle gezebileceğiniz yerler arasındadır. Ankara Kalesi günümüze kadar farklı uygarlıklar tarafından hem savunma merkezi, hem de yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Kalenin Akkale burcunda, Mustafa Kemal’in telkinleri üzerine açılmış Eti Müzesi bulunuyor. Kalenin devamında Anadolu Medeniyetleri Müzesi de görülmeye değer yerler arasındadır.

İlk olarak Damat Rüstem Paşa tarafından 1521-1522 yılları arasında misafirlerini ağırlamaya başlayan Ankara Rahmi M. Koç Müzesi, daha sonraları sanayide kullanılan koleksiyonların sergilenmesi ile devam etmiştir.

Anıtkabir, Ankara’da gezilecek yerler listesinde en başta gelir. İnşası için çeşitli ülkelerden 47 projenin katıldığı bir yarışma düzenlenmiştir. Prof. Dr. Emin Onat ve Doç Dr. Ahmet Orhan Arda’nın projesi milli duyguları yansıtma açısından en uygunu görülmüştür.  Atatürk’ün ”Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” düşünesi doğrultusunda yapılan Barış Parkı ve Anıt Blok’la birlikte toplamda iki bölümden oluşuyor. Eser 2. Ulusal Mimarlık Dönemi’nin en önemli örneğidir.

Balıkesir Ankara uçak bileti fiyatları

Ankara seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Ankara seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Balıkesir Ankara uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Balıkesir Havalimanı Ulaşım

Balıkesir Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Türkiye’nin en çok turist çeken turistik beldelerine sahip olan Balıkesir’de bulunan Koca Seyit Havalimanı‘ndan merkeze ulaşmak için pek çok alternatif mevcuttur. Bunlardan birisi araç kiralamadır. Havalimanında bulunan Edo Rent A Car’dan dilediğiniz marka ya da fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehir merkezine varabilirsiniz. Araç kiralayarak ortalama 1,5 saatte Balıkesir’e varmak mümkündür.

Özel Servisler

Bir diğer alternatif ise özel servislerdir. Havalimanı terminal çıkışında yolcuları alan servisler ile merkeze 1 saatte varmanız mümkündür. Ancak özel servislerden faydalanmak için uçağa binmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Transfer araçları ise bir başka seçenektir. Çok sayıda farklı şirket tarafından sağlanan transfer araçları ücret olarak biraz daha pahalı olsa da sizi oteliniz ya da evinizin kapısına kadar götürmektedir. Ancak transfer araçlarında da önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı’nda günün 24 saati bekleyen taksileri de kullanabilirsiniz. Şehir merkezine 80 km bir mesafe olduğun dan biraz pahalı bir seçenek gibi görünse de eşyalarınızı rahatça götürebileceğiniz bir seçenek. Şayet özel aracınız varsa havalimanında bulunan park yerine bırakmanız mümkündür. Özel aracınız ile yola çıkarak Balıkesir yön levhalarını takip ederek şehre ulaşabilirsiniz. Özel aracınız ile 1 ila 1,5 saat arasında yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. Arzu eden müşterilere limuzin kiralama imkanı da sunulmuştur. Mesafenin uzun olması nedeniyle biraz pahalı gibi görünse de sezon dışı dönemlerde uygun fiyattan yararlanmanız mümkündür.

Balıkesir Koca Seyit Havalimanı içinden de Balıkesir Ankara uçak bileti satın alınabiliyor.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Balıkesir Ankara uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.