Çok ucuz fiyatlarla Kayseri Ankara uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kayseri’den Ankara’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 3 saat 50 dakikadır.

Kayseri Ankara uçak bileti al!

Sizde Kayseri’den Ankara’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kayseri Ankara uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Ankara’da nerelere gidebiliriz?

Kayseri Ankara Uçak Bileti

Kayseri Ankara Uçak Bileti

Cumhuriyet dönemine yakından tanık olan Ankara, İç Anadolu Bölgesindedir. Türkiye’nin nüfus ve gelişim açısından ikinci sırada yer alan şehri aynı zamanda başkent olması ve Atatürk’ün kabrine ev sahipliği yapmasından dolayı dört mevsim boyunca da yüksek oranda yerli ve yabancı turist çeker. Anadolu kentinin özelliklerine hakim olan başkent, yıllar boyunca farklı uygarlıklar tarafından hakimiyet altına alındı. Günümüzde renkli etnik yapısını pek çok alanda sergileyen şehir özellikle müzeleri, eski ve yeni meclisi, Hamamönü mimarisi ile merak uyandırıcıdır.

Frigya Tanrıçası Men adına M. Ö. 2. yüzyılda inşa edilen Augustus Tapınağı Ulus’ta yer alır. Pek çok badire atlatan yapının zaman içinde yıkıldı ve yerine Galat Hükümdarı Amintos’un oğlu Kral Pylamenes tarafından Roma İmparatoru Augustus’a saygı ve bağlılık nişanesi olarak yeniden yapıldı. Etrafı heybetli sütunlar ile çevrilen tapınak belirli bir dönemden sonra özellikle Bizanslıların eklemeleri sonucunda kiliseye dönüştürüldü. Şehrin en kıymetli antik kentlerinden biri olan Augustus Kilisesinde ele geçirilen kıymetli eşyalar bugün Anadolu Medeniyetleri Müzesinde sergilenir.

Kayseri Ankara uçak bileti fiyatları

Ankara seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Ankara seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kayseri Ankara uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kayseri Erkilet Havalimanı içinden de Kayseri Ankara uçak bileti satın alınabiliyor.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Kayseri Ankara uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.