Çok ucuz fiyatlarla Samsun Ankara uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Samsun’dan Ankara’ya her gün en az iki uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 1 saat 30 dakikadır.

Samsun Ankara uçak bileti al!

Sizde Samsun’dan Ankara’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde çeşitli arama kanalları arasında ve istediğiniz güzergahta en kapsamlı sonuçları tarayarak sizin için bir araya getiriyor. Sitemizde Samsun Ankara  uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Ankara’da nerelere gidebiliriz?

Samsun Ankara Uçak Bileti

Samsun Ankara Uçak Bileti

İç Anadolu Bölgesinde yer alan Ankara, bugün ülkemizin en görkemli kültür ve tarihi turizm merkezlerinden biridir. Cumhuriyet ve milli mücadele dönemlerini en güzel şekilde yansıtan şehirlerden biri olan başkent, yıl içinde binlerce yerli ve yabancı turist tarafından rağbet görür.

Son yıllarda Altındağ Belediyesi tarafından restore edilerek turizme kazandırılan Hamamönü, kentin turizmini canlı tutan merkezlerin başında gelir. 19. yüzyıl sivil mimari örnekleri ile hoş bir atmosfere sahip olan Hamamönü, kültürel ve sanatsal faaliyetlere ayrılan sokakları ile de ilgi çekicidir. Etrafında Ankara’ya özgü pek çok hediyelik eşya dükkanının yer aldığı bölge, eşsiz lezzetleri ile de misafirlerini en güzel şekilde ağırlar.

4000 yılı aşkın geçmişi ile pek çok uygarlığın egemenliği altına aldığı Ankara Kalesi, bugüne kadar çeşitli toplulukların etrafında harmanlanması sonucu oldukça hoş bir atmosfer çizer. Orijinalliğini yıllar boyunca bozmayan kale, özellikle Hitit uygarlığına adanan bölümleri ile tarihsel süreçlerini gözler önüne serer. Yıllar boyunca çeşitli onarımlar ve eklemeler gören kale bahar ve yaz aylarında Akkale isimli burcunda düzenlenen etkinlikleri ile hareketli ve eğlenceli bir hal alır.

Samsun Ankara uçak bileti fiyatları

TatilCity.Net olarak Ankara seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini sizinle buluşturuyoruz. Tüm hava yolu şirketlerinin Ankara seyahat tarifelerine ulaşabilir, uçuş günlerine ve saatlerine göre biletinizi alabilirsiniz.

Samsun Havalimanı Ulaşım

Havalimanından şehir içerisine minibüs, otobüs ve taksi ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca dileyen yolcular Samsun’dan Sivas ve Amasya’ya trenle de ulaşım sağlayabilirler. Ayrıca feribot seferleri de yapılmaktadır.

Bafra ile Ordu’ya giden HAVAŞ servisleri yolcuları merkezlere ulaştırmaktadır. HAVAŞ servisleri uçak indikten sonra 20 dakika ile 30 dakika arasında kalkmaktadır. Ancak HAVAŞ güzergahı uymayan yolcular için bir alternatif de taksidir. Havaalanında 24 saat hazır bekleyen taksiler bulunmaktadır.

Araç kiralamak isteyen yolcular için havalimanında pek çok araç kiralama firması bulunmaktadır. Budget, Avis, Hertz, Sixt, Fox gibi firmaların ofisleri bulunmaktadır. Burada arzu edilen model ve fiyat aralığına göre araç kiralanabilir.

Samsun Havalimanı içinden de Ankara uçak bileti satın alınabiliyor.

Esenboğa Havalimanı Ulaşım

Esenboğa Havalimanı’ndan Ankara’nın merkezi noktalarına gitmek oldukça kolaydır. Ankara’nın belli başlı merkezi noktaları vardır. Bunlar; Kızılay, Sıhhiye, Ulus, Gar, AŞTİ şeklinde sıralanabilir. Buralara gitmek isteyen yolcular Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından tahsis edilmiş olan Belko Air isimli otobüsleri kullanabilirler. Bunun yanında belediye otobüsleri, özel araç, araç kiralama ve taksi ile de ulaşım mümkündür.

Belko Air

Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmetlerinden biri olan Belko Air ile Ulus, Sıhhiye, Kızılay gibi merkezi noktalara ulaşmak mümkündür. 442/A ve 442/K hatlı otobüsler 45 kişili olmakla beraber iki yönde de sabah 06.00 – 00:00 arasında çalışmaktadır.

Belediye (EGO) Otobüsleri

442-3 hat numaralı belediye otobüsleri sık bir şekilde olmasa da havalimanı terminallerinin çıkışından hareket etmektedir. Belediye otobüsleri ile Sıhhiye, Ulus, Güvenpark, Anara Arena ve AKM gibi noktalara ulaşabilirsiniz.

Taksi

Esenboğa Havalimanı’ndan istediğiniz herhangi bir noktaya taksi kullanarak da gidebilirsiniz. Terminalde bulabileceğiniz taksi durağından şehir merkezine hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Araç Kiralama

Araç kiralamak isteyenler için de seçenekler mevcut. İç hatlar terminalinde bulunan Budget, Avis, Central ve Sixt araç kiralama firmalarının da arasında bulunduğu 11 araç kiralama firması hizmet vermektedir. İş çıkış saatleri dışında trafiğin yoğun olmadığı göz önüne alınırsa kiraladığınız araç ile merkeze rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

Samsun Ankara uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.