Çok ucuz fiyatlarla Gaziantep Konya uçak bileti de TatilCity.NET'de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Gaziantep'ten Konya'ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 10 saat 10 dakikadır.

Mevlana'nın şehri Konya.. “Gel ne olursan ol yine gel” diyen kültürün başkenti. Konya otelleri, ucuz tatil paketleri ve Konya uçak bileti web sitemizde!..

Konya Otelleri

Konya'da yapılacak şeyler

Osmanlının  başkentine gideceksiniz.. Bilerek gidin!.. Konya gezi rehberi bu amaçla hazırlandı..

tatil city

Konya ucuz uçak bileti

Gaziantep Konya uçak bileti al!

Sizde Gaziantep'ten Konya'ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Gaziantep Konya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Konya'da nerelere gidebiliriz?

Gaziantep Konya Uçak Bileti 300x163

Ülkemizde özellikle inanç turizmi adına düzenlenen kültür turlarının vazgeçilmez adresi olan Konya, Türkiye'nin yüz ölçümü bakımından en geniş topraklarına sahiptir. Konya, Anadolu kentleri arasında tarihi en eskiye dayanan yerleşim birimlerinden biridir. Mistik havasının yanı sıra şehir, termal su merkezleri ile de yıl içinde belirli kesme hitap eder. Bozkırın gizli efsanesi olan Konya, yıllar boyunca Türklere başkentlik yapması ile bilinir. Bunun sonucu olarak şehrin birçok bölümünde oldukça eski hanlara, medreselere, türbelere sıklıkla rastlanır.

1926 yılında hizmete açılan Mevlana Türbesi, aynı zamanda Mevlana Müzesi olarak da bilinir. Hz. Mevlana'nın kıyafetlerinin yer aldığı mekanda, dergah eşyaları, sabır taşları, değerli el yazmaları bulunur. Birçok insana örnek olan anlamlı sözleri ve hoşgörü felsefesi ile anılan Mevlana Celaleddin Rumi'nin kabrinin bulunduğu Mevlana Türbesi, Konya'nın yerli ve yabancı turizme en açık noktalarından biridir.

Karatay ilçesinde yer alan Karatay Medresesi, Konya'nın en önemli yapılarından biridir. Yapımı 1251 yılında tamamlanan medrese, tek kattan oluşur. Sille taşı ile süslenen yapı, yazı, desen ve değerli motifler ile ilgi çekici bir görünüme sahiptir.

Gaziantep Konya uçak bileti fiyatları

Konya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Konya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Gaziantep Konya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Gaziantep Oğuzeli Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezinin 20 km güneydoğusunda yer alan Gaziantep Oğuzeli Havalimanı‘ndan merkeze gitmek için pek çok seçenek bulunuyor. Sivil kategoride hizmet veren Gaziantep Oğuzeli Havalimanı ayrıca uluslararası uçuşlara da müsaittir.

HAVAŞ, belediye otobüsü, taksi, özel araç gibi seçeneklerle merkeze gitmek mümkündür. HAVAŞ servisleri uçakların kalkışına ve inişine göre ayarlandığından hemen her yolcu rahatlıkla bu araçları kullanabilir. Ayrıca belediye otobüsleri de günün 24 saat havalimanından merkeze sefer düzenlemektedir.

Havalimanından araç kiralamak isteyenler için Avis, Hertz, Sixt, Acarsan, National Car Rental gibi firmalar araç kiralama hizmeti sunmaktadır. İstenen model ve fiyat aralığı ile buralardan araç kiralanıp merkeze gidilebilir.

Gaziantep Havalimanı içinden de Gaziantep Konya uçak bileti satın alınabiliyor.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye'nin en büyük illerinden birisi olan Konya'ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi'nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ'ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ'ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı'ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Gaziantep Konya uçak bileti TatilCity.NET'de çok ucuz fiyatlı