Çok ucuz fiyatlarla Gaziantep Malatya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Gaziantep’ten Malatya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 12 saat 30 dakikadır.

Malatya Otelleri

Ucuz fiyatlar ile Malatya otelleri de Tatil City’de. Malatya otelleri arasından en uygun, en ucuz fiyatlı olan otelleri hem de kaliteden ödün vermeden seçtik. Ucuz tatil fırsatları web sitemizde!

Malatya’da yapılacak şeyler

Malatya’ya gitmek isteyenler için çeşitli bilgiler… “Malatya’da Yapılacak Şeyler” bu şehir hakkında turistik bir el kitabı gibi hazırlandı. “Bu yazılanlar bana yetmez” diyenler için de çok daha fazla detay içeren Malatya Gezi Rehberi hazırladık.

tatil city

Gaziantep Malatya uçak bileti al!

Sizde Gaziantep’ten Malatya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Gaziantep Malatya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Malatya’da nerelere gidebiliriz?

Gaziantep Malatya Uçak Bileti

Gaziantep Malatya Uçak Bileti

Tarihi milattan önce 7000’li yıllara dayanan Malatya, şehir merkezinde ve çevresinde farklı uygarlıklara ait pek çok yapıya sahiptir. Şehir zengin kültürünün yanı sıra, doğal güzelliği ile de oldukça ilgi çekicidir.

Malatya şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta Orduzu’da yer alan Arslantepe Ören Yeri, Türkiye’nin en büyük höyüklerinden biridir. Ören yerinde farklı uygarlıklara ait pek çok kalıntı bulunur. Genellikle Bizans ve Roma dönemi eserleri ile büyüleyici bir yapıya sahip olan ören yeri, Malatya’nın en eski tarihine ışık tutar. Yapılan kazı çalışmaları neticesinde bölgede ele geçirilen önemli buluntular günümüzde Malatya Müzesinde ve Ankara’da yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesinde bulunur.

Eski Malatya (Battalgazi) Ulu Cami, tarihi 7. yüzyıla dayanan önemli bir eserdir. Battalgazi ilçesinde bulunan yapı, 1224 yılında Selçuklu hükümdarı Alaaddin Keykubat döneminde inşa edildi. Cami, Selçuklu dönemine ait en güzel örneklerden biridir. Malatya Ulu Cami, şehirde görülmesi gereken kültürel tarihi mekanlardan arasındadır. Battalgazi ilçesinde yer alan Malatya şehir surları diğer adı ile de Malatya Kalesi olarak bilinen yapı, 95 burç ve 11 kapıdan oluşur. Roma İmparatoru tarafından yapımına başlanan kalede farklı uygarlıklara ait kalıntılara rastlanır.

Gaziantep Malatya uçak bileti fiyatları

Malatya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Malatya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Gaziantep Malatya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

  Gaziantep Oğuzeli Havalimanı Ulaşım

Oğuzeli Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinin 20 km güneydoğusunda yer alan Gaziantep Oğuzeli Havalimanı‘ndan merkeze gitmek için pek çok seçenek bulunuyor. Sivil kategoride hizmet veren Gaziantep Oğuzeli Havalimanı ayrıca uluslararası uçuşlara da müsaittir.

HAVAŞ, belediye otobüsü, taksi, özel araç gibi seçeneklerle merkeze gitmek mümkündür. HAVAŞ servisleri uçakların kalkışına ve inişine göre ayarlandığından hemen her yolcu rahatlıkla bu araçları kullanabilir. Ayrıca belediye otobüsleri de günün 24 saat havalimanından merkeze sefer düzenlemektedir.

Havalimanından araç kiralamak isteyenler için Avis, Hertz, Sixt, Acarsan, National Car Rental gibi firmalar araç kiralama hizmeti sunmaktadır. İstenen model ve fiyat aralığı ile buralardan araç kiralanıp merkeze gidilebilir.

Gaziantep Havalimanı içinden de Gaziantep Malatya uçak bileti satın alınabiliyor.

  Malatya Erhaç Havalimanı Ulaşım

Erhaç Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Malatya’nın Akçadağ ilçesinde bulunan Erhaç Havalimanı şehir merkezine 34 km mesafede yer almaktadır. Havalimanından Malatya şehir merkezine gitmek için HAVAŞ, taksi, araç kiralama gibi seçenekler olduğu gibi Akçadağ’a gelen belediye otobüsleri de hizmet vermektedir.

Gaziantep Malatya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı