Çok ucuz fiyatlarla Hakkari Giresun uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hakkari’den Giresun’a haftada en az iki gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 15 saat 40 dakikadır.

Hakkari Giresun uçak bileti al!

Sizde Hakkari’den Giresun’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hakkari Giresun uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Giresun’da nerelere gidebiliriz?

Hakkari Giresun Uçak Bileti

Hakkari Giresun Uçak Bileti

Karadeniz’de yeşilin ve mavinin bir arada buluştuğu Giresun, birbirinden güzel doğal manzaralara sahiptir. 4000 yılı aşkın bir geçmişe merhaba diyen kent; adası, plajları, ormanları ile ülkemizin cennet köşelerinden biridir. Doğal seçenekler bakımından zengin bir içeriğe ev sahipliği yapan şehir aynı zamanda tarihi müzeleri ile de geçmişine ışık tutar.

M. Ö. 2. yüzyılda yapılan Giresun Kalesi, Pontus Kralı II. Farnakes tarafından yapıldı. Şehre hakim bir noktada olan kale, aynı zamanda Giresun’u ikiye bölen bir yarımada üzerindedir. Antik çağlarda ‘Bronz Duvarlı Kale’ olarak da geçen Giresun Kalesi, iç ve dış kale olmak üzere ikiye ayrılır. Günümüzde dış kalenin yalnız kalıntıları bulunurken, iç kalenin ise sağlam bir şekilde ulaştığı görülür.

Eski dönemlerinde önemli bir dinsel mekan olan Gogara Kilsesinin dönüştürülmesi sonucu oluşan Giresun Arkeoloji Müzesi, 1988 yılından beri müze olarak hizmete açıktır. Kültür Bakanlığı tarafında restore edilen yapı, şehrin Antik Çağlarından günümüze kadar gelen zamanda ele geçirilen önemli kalıntılarının ve yöresel kıyafetlerinin sergilendiği yerdir.

Hakkari Giresun uçak bileti fiyatları

Giresun seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Giresun seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hakkari Giresun uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hakkari Havalimanı Ulaşım

Yüksekova’da bulunan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı şehre 80 km mesafededir. Havalimanından şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan birisi taksidir. Konforlu ve rahat bir şekilde şehre gitmek isteyen yolcular  Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda bulunan taksi durağından araca binerek şehir merkezine ulaşabilirler.

Şehre ulaşım için bir diğer seçenek de minibüslerdir. Havalimanından şehre yolcu taşıma amacıyla günde 2 sefer minibüsler kalkmaktadır. Gelen yolcu terminalinin önünden alkan minibüs saatleri uçak saatlerine göre ayarlanmış durumda. Uçaktan indiğiniz anda minibüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak minibüsler saat 18:00 itibarı ile sona eriyor. Bu sebeple minibüsleri 18:00’dan sonra kullanmak mümkün değil. Minibüsler ile şehre ortalama 80-100 dakika civarında varılıyor.

Bir diğer seçenek ise araç kiralama. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından istediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehre hızlı ve güvenli bir şekilde varabilirsiniz. Havalimanından şehre özel araçlar ile 70 dakika civarında varmak mümkün.

Eğer bir otelde kalacaksanız bazı otellerin havalimanından transfer araçları olduğunu hatırlatalım. Bunun için rezervasyon yaptırdığınız otelin transfer aracı olup olmadığını öğrenmeli ve varış saatinizi yine otel görevlisine bildirmelisiniz. Eğer otelin transfer hizmeti var ise sizi uçaktan iner inmez alarak şehir merkezindeki otelinize götürmekte.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyübi Havalimanı içinden de Hakkari Giresun uçak bileti satın alınabiliyor.

Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım

Ordu-Giresun Havalimanı, Gülyalı ile Piraziz ilçeleri arasında bulunmaktadır. Kent merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Şehre yaklaşık 20 km mesafede bulunan havalimanından en pratik şekilde merkeze geçme yöntemlerinden birisi taksidir. Taksi ile 20 dakikada hem Giresun’a hem de Ordu’ya varmak mümkündür.

HAVAŞ servisleri ise Ordu-Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine sefer düzenlemektedir. Uçuş saatlerine göre hazır bulunan HAVAŞ servisleri taksiye göre daha hesaplı olacaktır. Ortalama yarım saatte yolcuları şehir merkezine ulaştırmaktadır.

Havalimanında ayrıca bir araç kiralama firması da bulunmaktadır. Fly Rent A Car firması pek çok farklı modeldeki aracı yolculara sunmaktadır.

Hakkari Giresun uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı