Çok ucuz fiyatlarla Hatay Giresun uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hatay’dan Giresun’a haftada en az beş gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 15 saat 10 dakikadır.

Hatay Giresun uçak bileti al!

Sizde Hatay’dan Giresun’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hatay Giresun uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Giresun’da nerelere gidebiliriz?

Hatay Giresun Uçak Bileti

Hatay Giresun Uçak Bileti

4000 yılı aşkın bir geçmişe sahne olan Giresun, Karadeniz Bölgesinin en göze çarpan kentlerinden biridir. Çevresinde yer alan yaylaları ile Türkiye’nin yayla turizmi bölgelerinden biri olan Giresun’un şehir merkezi hem tarihi, hem de doğal seçenekler konusunda geniş bir yelpazeye sahiptir.

Karadeniz’in en önemli iki adasından biri olan Giresun Adası, 40.000 metrekarelik bir alana sahiptir. Doğu Karadeniz’in yaşanılabilir tek adası olma özelliğine sahip olan bölge, barındırdığı fauna ve flora çeşitliliği ile göze çarpar. Mitolojide Güç Tanrısı Herkül’ün ziyaret ettiği yer olarak adlandırılan ada, bu özelliği ile de BBC’ye konu oldu. Her yıl mayıs ayında düzenlenen Aksu Festivali ile büyük bir kitleye kucak açan Giresun Adasının şehir merkezine tekneler ile ulaşımı yaklaşık olarak 30 dakika sürer.

Karadeniz Bölgesinde uzun yıllar boyunca hüküm süren Pontus Krallığı, birçok şehirde önemli tarihsel miraslara imza attı. Bunlardan biri ise M. Ö. 2. yüzyılda yapılan Giresun Kalesidir. Kenti ikiye bölen tarihi yarımadanın üzerinde bulunan kale, ‘Bronz Duvarlı Kale’ olarak da adlandırılır. Yapının bir diğer tarihsel önemi ise Trabzon Rum İmparatorluğunun, Türklere karşı kalan son savunma kalesi olmasıdır.

Hatay Giresun uçak bileti fiyatları

Giresun seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Giresun seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hatay Giresun uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay’a ulaşım genel olarak minibüs, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Kent merkezinde çoğu yer yürüme mesafesinde ve yakındır. Şehir içerisinde arabaların dahi giremeyeceği yerler olduğundan bu tür eski yapı ve yerlere yürüyerek girilebilir. En çok ilgi çeken tarihi yer Harbiye’ye ulaşmak için minibüs ya da otobüsler tercih edilebilir.

Bu ulaşım araçlarının yanında HAVAŞ servisleri de kullanılabilir. Uçak iniş ve kalkışlara göre ayarlanmış olan HAVAŞ servisleri yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Hatay Havalimanı içerisinde araç kiralama firmaları da yer almaktadır. Dileyen yolcular bu firmaların kiraladığı araçlardan dilediklerini alıp kullanabilirler.

Hatay Havalimanı içinden de Hatay Giresun uçak bileti satın alınabiliyor.

Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım

Ordu-Giresun Havalimanı, Gülyalı ile Piraziz ilçeleri arasında bulunmaktadır. Kent merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Şehre yaklaşık 20 km mesafede bulunan havalimanından en pratik şekilde merkeze geçme yöntemlerinden birisi taksidir. Taksi ile 20 dakikada hem Giresun’a hem de Ordu’ya varmak mümkündür.

HAVAŞ servisleri ise Ordu-Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine sefer düzenlemektedir. Uçuş saatlerine göre hazır bulunan HAVAŞ servisleri taksiye göre daha hesaplı olacaktır. Ortalama yarım saatte yolcuları şehir merkezine ulaştırmaktadır.

Havalimanında ayrıca bir araç kiralama firması da bulunmaktadır. Fly Rent A Car firması pek çok farklı modeldeki aracı yolculara sunmaktadır.

Hatay Giresun uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı