Çok ucuz fiyatlarla Konya Giresun uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Konya’dan Giresun’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 12 saat 30 dakikadır.

Konya Giresun uçak bileti al!

Sizde Konya’dan Giresun’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Konya Giresun uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Giresun’da nerelere gidebiliriz?

Konya Giresun Uçak Bileti

Konya Giresun Uçak Bileti

Tarihi, etnik ve doğal güzellikleri ile ilgi çekici bir atmosfere sahne olan Giresun, yeşille mavinin buluştuğu bir şehirdir. 4000 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan kent, çeşitli uygarlıkların zengin mimarileri ile merak uyandırır. Türkiye’nin yayla turizmi bölgelerinden biri olan şehir, duru tabiatı ile huzurun adreslerinden biridir. Karadeniz’de kültürel etkinlikler çerçevesinde hoş bir seyahat rotası sunan Giresun, aynı zamanda damak zevkleri ile de adından söz ettirir.

Giresun şehir merkezine 2 kilometre bir açıklıkta yer alan Giresun Adası, 40000 metrekarelik bir alanı kapsar. Mitolojide önemli bir yer tutan bölge Karadeniz’in yaşanabilir tek adası olma özelliğine sahiptir. Güç Tanrısı Herkül’ün ziyaret ettiği bilinen ada, bu özelliği ile BBC’ye konu oldu. Şehirdeki ilk duraklardan biri olan bölge her yıl mayıs ayında düzenlenen Aksu Festivali kapsamında oldukça eğlenceli aktivitelere sahne olur.

Eskiden önemli bir kilise olan Gogara Kilisesinden müzeye dönüştürülen Giresun Arkeoloji Müzesi binası ilk olarak bölgede uzun yıllar boyunca hüküm süren Rumlar tarafından 1800’lü yıllarda inşa edildi. Şehrin tüm tarihine ışık tutan müze, antik kalıntıları ile oldukça dikkat çekicidir.

Konya Giresun uçak bileti fiyatları

Giresun seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Giresun seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Konya Giresun uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Konya Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük illerinden birisi olan Konya’ya yapacağınız seyahat sonunda havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için pek çok seçeneğiniz bulunuyor. Eğer şehir merkezine toplu taşıma ile gitmek istiyorsanız Konya Belediyesi’nin tahsis ettiği otobüslerle şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Terminal dışındaki otobüs duraklarını kullanabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ’ın servislerini kullanabilirsiniz. HAVAŞ’ın belirli saatlerde servisleri kalkmakla beraber şhir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunların dışında eğer minibüs tercih etmek isterseniz yine terminal binası dışında yer alan minibüs duraklarından şehir merkezine kalkan minibüslere binebilirsiniz.

Konya Havalimanı şehre 11 km mesafede yer almakta. Şayet dilerseniz havalimanında bulunan taksi durağından bir taksiye binerek şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Konya Havalimanı’ndan şehre 15-20 dakikalık bir sürede varabiliyorsunuz. Eğer araç kiralamak isterseniz havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından dilediğiniz model ve fiyat aralığında araç kiralayabilir ve şehre varabilirsiniz.

Konya Havalimanı içinden de Konya  Giresun uçak bileti satın alınabiliyor.

Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım

Ordu-Giresun Havalimanı, Gülyalı ile Piraziz ilçeleri arasında bulunmaktadır. Kent merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Şehre yaklaşık 20 km mesafede bulunan havalimanından en pratik şekilde merkeze geçme yöntemlerinden birisi taksidir. Taksi ile 20 dakikada hem Giresun’a hem de Ordu’ya varmak mümkündür.

HAVAŞ servisleri ise Ordu-Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine sefer düzenlemektedir. Uçuş saatlerine göre hazır bulunan HAVAŞ servisleri taksiye göre daha hesaplı olacaktır. Ortalama yarım saatte yolcuları şehir merkezine ulaştırmaktadır.

Havalimanında ayrıca bir araç kiralama firması da bulunmaktadır. Fly Rent A Car firması pek çok farklı modeldeki aracı yolculara sunmaktadır.

Konya Giresun uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.