TatilCity.NET Antalya Hakkari uçak bileti alanlar için ihtiyaç duyacakları minik bilgiler veriyor. Antalya’dan Hakkari’ye pek çok uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi yaklaşık Antalya’dan Hakkari’ye aktarmalarla beraber 4 saat sürmektedir.

Hakkari’de yapılacak şeyler

Antalya Hakkari uçak bileti fiyatları

En hesaplı ve ekonomik Hakkari ucuz uçak bileti almak isteyenler TatilCity.NET’e giriyor, bir istediği gün ve saate biletini alıyor.

Sizler için hazırladığımız en hesaplı Hakkari uçak biletlerini sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. En uygun en hesaplı ucuz uçak bileti için doğru adres Tatil City…

Peki, Hakkari’de nerelere gidebiliriz?

Antalya Hakkari Uçak Bileti

Antalya Hakkari Uçak Bileti

Doğu Anadolu’nun tüm ihtişam ve doğal güzelliğini taşıyan Hakkari’de gezip görülecek pek çok yer bulunmaktadır. Bunlardan birincisi Hakkari’nin simgelerinden biri sayılabilecek Taş Köprü’dür. Köprü Şemdinli Deresi üzerinde bulunmaktadır. Zeynel Bey Medresesi ise şehrin en eski medreselerinden birisidir. Dönemin en önemli eğitim kurumlarından birisi olan medrese 16. Yüzyılda yaptırılmıştır.

17. yüzyıldan günümüze kadar gelen Hoşap Kalesi ise Hakkari – Van yolundadır. Urartular tarafından yaptırılmış olan kale görülmeye değer. Şehrin en önemli dinlenme ve tatil alanlarından birisi olan Barcelan Yaylası özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğruyor. Manzarası ve doğallığı ile insanın içini açan bu yaylayı da görmek isteyebilirsiniz. Şehrin en eski tarihi yapılarından olan Kelat Sarayı ise Şemdinli’ye 20 km mesafede yer alıyor.

Antalya Havalimanı Ulaşım

Antalya Havalimanı şehir merkezine 10 km’lik bir mesafededir. Buradan şehrin merkezine giden otobüsler, HAVAŞ, özel araç ya da taksi bulmak mümkündür. Eğer özel araç ile gidilecekse şehir merkezine D400 kara yolu üzerinden kolay bir şekilde gidilebilir. Havalimanında 2000’den fazla araç kapasiteli bir otopark bulunduğundan havalimanına geldiğinizde burada arabanızı rahatça bırakabilirsiniz.

Antalya Havalimanı’nda araç kiralama firmaları da bulunmaktadır. Arzu eden yolcular istedikleri model ve fiyat aralığında araç kiralayıp merkeze gidebilirler. Burada bulunan araç kiralama firmaları arasında; Hertz, Budget, Avis, Filo, Aytucar, Travelium, YesNational, Europcar bulunuyor. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler 600A hatlı otobüs ile merkeze ulaşabilirler.

Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı Ulaşım

Yüksekova’da bulunan Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı şehre 92 km mesafededir. Havalimanından şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan birisi taksidir. Konforlu ve rahat bir şekilde şehre gitmek isteyen yolcular  Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda bulunan taksi durağından araca binerek şehir merkezine ulaşabilirler.

Şehre ulaşım için bir diğer seçenek de minibüslerdir. Havalimanından şehre yolcu taşıma amacıyla günde 2 sefer minibüsler kalkmaktadır. Gelen yolcu terminalinin önünden alkan minibüs saatleri uçak saatlerine göre ayarlanmış durumda. Uçaktan indiğiniz anda minibüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Antalya Hakkari ucuz uçak bileti

Hakkari’ye seyahatiniz için ucuz uçak biletini TatilCity.Net arama sayfasından aratabilirsiniz. Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air hava yolu şirketlerinin Hakkari’ye uçuş saat ve fiyatlarını panelden görebilir ve biletinizi kolayca alabilirsiniz.

Ekranda seçtiğiniz uçuş günlerine göre Antalya’dan Hakkari’ye ya da Hakkari’den Antalya’ya tüm uçak seferlerinin kalkış saat ve fiyatlarını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Sitede uçuşlar en ekonomik olandan yüksek fiyatlı artana doğru sıralanabilmektedir. Aktarmasız, tek yön gidiş ya da gidiş dönüş gibi seçeneklerle en uygun ve en ekonomik Hakkari uçak biletini sitemizden kolaylıkla alabilirsiniz.