Çok ucuz fiyatlarla Bursa Hakkari uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Bursa’dan Hakkari’ye en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 22 saat 15 dakikadır.

Bursa Hakkari uçak bileti al!

Sizde Bursa‘dan Hakkari’ye gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Bursa Hakkari uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Hakkari’de nerelere gidebiliriz?

Bursa Hakkari Uçak Bileti

Bursa Hakkari Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan Hakkari, hem Anadolu hem de Mezopotamya tarihine bölgesine tanıklık eden şehirlerden biridir. Hakkari Kayak Merkezi, şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta yer alan Merga Bütan Yaylasında bulunur. Bölgenin kışın turizm ihtiyacını karşılayan kayak merkezi, yaklaşık olarak 2700 rakıma sahiptir. Kış sporu sevenlerin şehirde görmesi gereken yerler arasında olan Hakkari Kayak Merkezinin etrafında dinlenmek için tesis bulunuyor.

Yüksekova ilçesinin Yazılı Köyünde bulunan Seyithan Gölü, Cilo Dağlarının zirvesindedir. Berçelan Yayalası olarak da bilinen bölge, Hakkari’nin tabiat güzelliğinin en iyi örneklerinden biridir. Aynı zamanda Seyithan Gölünde dağcılık, kayak sporu ve kamp yapabilirsiniz.

1700 ve 1701 tarihleri arasında yapılan Meydan Medresesi, Hakkari şehir merkezinde yer alır. Dönemin Hakkari yöneticilerinden olan İbrahim Bey tarafından yaptırılmıştır. Hakkari’nin en bilindik ve önemli yapıları arasında olan Meydan Medresesinin pek çok yerinde Selçuklu ve Osmanlı kalıntıları bulunur.

Hakkari’nin doğal güzellikleri arasında yer alan Cennet Cehennem Vadisi, Cilo Dağlarında yer alır. Vadinin bir tarafı tamamen buzullar ile diğer tarafı ise çiçekler ile kaplıdır. Bölgede kamp, tırmanma ve doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Bursa Hakkari uçak bileti fiyatları

Hakkari seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Hakkari seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Bursa Hakkari uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bursa Yenişehir Havalimanı Ulaşım

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisi olan Bursa’ya indiğinizde şehir merkezine ulaşmak için pek çok alternatif vardır. Bunlardan ilki toplu taşıma, yani otobüslerdir. 80 hat numaralı otobüse bindiğinizde şehre ulaşmanız mümkün olacaktır. Seferler seyrek olsa da düzenli olduğundan mutlaka binebilirsiniz. Bir diğer araç ise taksilerdir. Taksi ile hızlı bir şekilde şehir merkezine gidebilirsiniz. Havalimanı İznik’e yakın olduğundan buradan İznik’e de geçebilirsiniz.

Otobüs ve taksinin yanı sora bir diğer toplu taşıma aracı olan dolmuşlarda havalimanından geçmektedir. Dileyen yolcular dolmuşlarla da şehir merkezine geçebilirler. Raylı bir ulaşım aracı olan Bursaray ise Mudanya’ya doğru yolu yol bir toplu taşıma aracıdır. 38 istasyonu vardır ve havalimanı yakınından geçmektedir.

Nostaljik bir hava yaşamak isteyenler için Burtram tramvayları da stadyum heykel arasında gidip gelmektedir. Dileyen yolcular tercih edebilirler. Ayrıca Budo deniz otobüsleri de İstanbul Kabataş’a ve Bursa’dan Armutlu’ya sefer düzenlemektedir. Deniz Uçağı ise Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e gitmektedir. Ayrıca Bandırma – Haliç arasında gidip gelen deniz uçağı da bulunmaktadır. Helitaksi, Bursa Nilüfer’den İstanbul Kadıköy, Şişli ilçelerine helikopter taşımacılığı yapmaktadır.

Bursa Yenişehir Havalimanı içinden de Bursa Hakkari uçak bileti satın alınabiliyor.

Hakkari Havalimanı Ulaşım

Yüksekova’da bulunan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı şehre 80 km mesafededir. Havalimanından şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan birisi taksidir. Konforlu ve rahat bir şekilde şehre gitmek isteyen yolcular  Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda bulunan taksi durağından araca binerek şehir merkezine ulaşabilirler.

Şehre ulaşım için bir diğer seçenek de minibüslerdir. Havalimanından şehre yolcu taşıma amacıyla günde 2 sefer minibüsler kalkmaktadır. Gelen yolcu terminalinin önünden alkan minibüs saatleri uçak saatlerine göre ayarlanmış durumda. Uçaktan indiğiniz anda minibüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak minibüsler saat 18:00 itibarı ile sona eriyor. Bu sebeple minibüsleri 18:00’dan sonra kullanmak mümkün değil. Minibüsler ile şehre ortalama 80-100 dakika civarında varılıyor.

Bir diğer seçenek ise araç kiralama. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından istediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehre hızlı ve güvenli bir şekilde varabilirsiniz. Havalimanından şehre özel araçlar ile 70 dakika civarında varmak mümkün.

Eğer bir otelde kalacaksanız bazı otellerin havalimanından transfer araçları olduğunu hatırlatalım. Bunun için rezervasyon yaptırdığınız otelin transfer aracı olup olmadığını öğrenmeli ve varış saatinizi yine otel görevlisine bildirmelisiniz. Eğer otelin transfer hizmeti var ise sizi uçaktan iner inmez alarak şehir merkezindeki otelinize götürmekte.

Bursa Hakkari uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.