Çok ucuz fiyatlarla Giresun Hakkari uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Giresun’dan Hakkari’ye haftada iki gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 14 saat 40 dakikadır.

Giresun Hakkari uçak bileti al!

Sizde Giresun’dan Hakkari’ye gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Giresun Hakkari uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Hakkari’de nerelere gidebiliriz?

Giresun Hakkari Uçak Bileti

Giresun Hakkari Uçak Bileti

Antik Çağlardan günümüze kadar uygun bir yerleşim yeri olarak kullanılan Hakkari, yüzyıllar boyunca Türkiye’nin önemli şehirleri arasındadır. Köprü, saray, medrese ve han gibi pek çok tarihsel yapıya ev sahipliği yapan kent, coğrafi açıdan da oldukça engebeli topraklar üzerinde bulunur. Şehrin dört bir yanı dağlarlar çevrili olan Hakkari, farklı bir kültüre de kucak açar. Doğal güzelliği ile ilgi çekici bir görselliğe sahip olan şehir, Türkiye geçiş yolları üzerindedir.

Yüksekova ilçesinin Yazılı Köyü yakınında yer alan Seyithan Gölü, Cilo Dağlarının eteklerinde varlığını gösterir. Berçelan olarak adlandırılan bölge, Hakkari şehir merkezine 18 kilometre uzaklıktadır. Şehrin çadır kültürü için oldukça aktif olarak kullanılan bölge özellikle yaz aylarında sıklıkla tercih edilir. Hakkari’nin doğal güzellikleri arasında başlarda gelen Seyithan Gölü, şehrin turizm noktası olarak kullanılır.

Hakkari şehir merkezinde yer alan Meydan Medresesi üzerinde bulunan kitabesine göre 1700 yılına ait olduğu bilinir. Medrese Hakkari’nin en eski ve önemli yapıları arasındadır. Dikdörtgen yapılı planı ile ilgi çekici bir görünüme sahip olan medresenin büyük bir avlusu bulunur.

Giresun Hakkari uçak bileti fiyatları

Hakkari seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Hakkari seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Giresun Hakkari uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Ordu Giresun Havalimanı Ulaşım

Ordu-Giresun Havalimanı, Gülyalı ile Piraziz ilçeleri arasında bulunmaktadır. Kent merkezine gitmek için ise çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Şehre yaklaşık 20 km mesafede bulunan havalimanından en pratik şekilde merkeze geçme yöntemlerinden birisi taksidir. Taksi ile 20 dakikada hem Giresun’a hem de Ordu’ya varmak mümkündür.

HAVAŞ servisleri ise Ordu-Giresun Havalimanı’ndan şehir merkezine sefer düzenlemektedir. Uçuş saatlerine göre hazır bulunan HAVAŞ servisleri taksiye göre daha hesaplı olacaktır. Ortalama yarım saatte yolcuları şehir merkezine ulaştırmaktadır.

Havalimanında ayrıca bir araç kiralama firması da bulunmaktadır. Fly Rent A Car firması pek çok farklı modeldeki aracı yolculara sunmaktadır.

Ordu Giresun Havalimanı içinden de Giresun Hakkari uçak bileti satın alınabiliyor.

Hakkari Havalimanı Ulaşım

Yüksekova’da bulunan Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı şehre 80 km mesafededir. Havalimanından şehre ulaşmak için alternatif yollar mevcuttur. Bunlardan birisi taksidir. Konforlu ve rahat bir şekilde şehre gitmek isteyen yolcular  Selahaddin Eyyubi Havalimanı’nda bulunan taksi durağından araca binerek şehir merkezine ulaşabilirler.

Şehre ulaşım için bir diğer seçenek de minibüslerdir. Havalimanından şehre yolcu taşıma amacıyla günde 2 sefer minibüsler kalkmaktadır. Gelen yolcu terminalinin önünden alkan minibüs saatleri uçak saatlerine göre ayarlanmış durumda. Uçaktan indiğiniz anda minibüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak minibüsler saat 18:00 itibarı ile sona eriyor. Bu sebeple minibüsleri 18:00’dan sonra kullanmak mümkün değil. Minibüsler ile şehre ortalama 80-100 dakika civarında varılıyor.

Bir diğer seçenek ise araç kiralama. Hakkari Yüksekova Selahaddin Eyyubi Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama firmalarından istediğiniz model ve fiyat aralığına göre araç kiralayabilir şehre hızlı ve güvenli bir şekilde varabilirsiniz. Havalimanından şehre özel araçlar ile 70 dakika civarında varmak mümkün.

Eğer bir otelde kalacaksanız bazı otellerin havalimanından transfer araçları olduğunu hatırlatalım. Bunun için rezervasyon yaptırdığınız otelin transfer aracı olup olmadığını öğrenmeli ve varış saatinizi yine otel görevlisine bildirmelisiniz. Eğer otelin transfer hizmeti var ise sizi uçaktan iner inmez alarak şehir merkezindeki otelinize götürmekte.

Giresun Hakkari uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı