Çok ucuz fiyatlarla Amasya Hatay uçak bileti TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Size faydalı olabileceğini düşündüğümüz ufak bilgiler de vermek istiyoruz. Amasya’dan Hatay’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş ise aktarma dahilinde 6  saat 40 dakika sürmektedir.

Amasya Hatay uçak bileti al!

Siz de Amasya‘dan Hatay’a seyahat edecekseniz TatilCity.Net üzerinden ucuz Amasya Hatay uçak bileti satın alabilirsiniz. Sitemizde istenen gün ve saate göre en ekonomik Amasya Hatay uçak bileti bulabilirsiniz. Ucuz uçak bileti almak sitemizde çok kolay! Hemen tıklayın anında yerinizi ayırtın!

Peki, Hatay’da nerelere gidebiliriz?

Amasya Hatay Uçak Bileti

Amasya Hatay Uçak Bileti

Turizm açısından ülkemizin en çok ilgi çeken şehirlerinden birisi de Hatay‘dır. Bunun nedeni pek çok farklı medeniyet ve kültürün bu alanda yerleşmiş olmasıdır. Hatay hem doğası, hem tarihi alanları ile gezip görülmesi gereken şehirlerden. Örneğin Ötençay köyünde bulunan Bakras Kalesi, Helenistik dönemden kalma oldukça dikkat çeken bir yapıdır. İçerisinde 12 tane mezar olan büyük kaya mezarı konumundaki Beşikli Mağarası gören turistlerin ilgisini çeken yerlerden. M.Ö. 300 yılında sel baskınlarına karşı yapılmış olan Titus Mağarası, Samandağ’da bulunuyor. Bu tünel sayesinde selin yer değiştirilmesi sağlanmış. Yapı görenleri hayrete düşürecek türden.  Uğramanızı öneririz. Aziz Simon Manastırı bir başka tarihi önemli miras. M.S. 6. yüzyılda inşa edildiği bilinen bu manastır oldukça yüksek bir tepede yer alıyor. Hem manzarası bakımından hem de günümüze kadar gelmeyi başarmış olan manastırı ile burayı görmek isteyebilirsiniz.

Hatay’da yaylalar da bulunuyor. Bunlardan Batıayaz Yaylası, Samandağ’da yer alıyor. Doğa ile insanları buluşturan bu yaylada hem spor hem de piknik yapmak mümkün. Serin şelale suları eşliğinde bir şeyler içmek ve manzaranın tadını çıkarmak için ise Harbiye Şelaleleri’ne gitmenizi öneririz. Defne beldesinde bulunan şelale çevresindeki renkli alanları ile de ayrıca dikkat çekici. Bir başka görülmesi gereken tarihi önemli bir kilise Saint Pierre Kilisesi, 1963 yılında hac yeri olarak ilan edilmiş. Dünyadaki ilk mağara kilise olduğu düşünülen bu yer mezhepler öncesinde tüm Hristiyanların ibadet yeriydi. Yapısı itibarı ile dikkat çeken bu öağara kiliseyi görmeden Hatay’dan ayrılmayın.

Amasya Hatay Uçak bileti fiyatları

Hatay seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, Onur Air, Sun Express hava yolu şirketlerinin Hatay seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir.

Panelde seçtiğiniz firmanın Amasya’dan Hatay’a ya da Hatay’dan Amasya’ya gün içerisindeki tüm seferlerini fiyat da dahil olmak üzere tüm detayları ile birlikte görüntüleyebilirsiniz. Panel üzerinde uçuşlar en ucuz bilet fiyatından pahalıya doğru sıralanır. Aktarmalı, aktarmasız, tek gidiş ya da gidiş dönüş seçenekleri ile en ekonomik Amasya Hatay uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde alınabilir.

Amasya Merzifon Havalimanı Ulaşım

Amasya Merzifon Havalimanı transfer bilgileri. Şehir merkezine ulaşım ile ilgili detaylar, alternatif güzergahlar..

Şehir merkezinden 46 km mesafede bulunan Amasya Merzifon Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için pek çok alternatif bulunmaktadır. Bunlardan birincisi havayolu servisleridir. Uçak kalkış ve inişlerine göre düzenlenen servisler şehir merkezine ulaşmak adına en kısa yoldur. Toplu taşıma tercih edecekler için otobüsler de yine merkeze kalkmakta ve yolcuları götürmektedir.

Taksi ile ulaşım sağlamak isteyenler için bir de taksi durağı bulunmaktadır. Taksi ile şehre kolaylıkla geçebilirsiniz. Şayet kendiniz bir araç kiralamak istiyorsanız havalimanında bulunan Sima Oto Kiralama ve Avis Oto Kiralama gibi firmalar istenen model ve fiyat aralığında araç temini sağlamaktadır.

Amasya Hatay uçak bileti Merzifon Havalimanı içinden de satın alınabiliyor.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay’a ulaşım genel olarak minibüs, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Kent merkezinde çoğu yer yürüme mesafesinde ve yakındır. Şehir içerisinde arabaların dahi giremeyeceği yerler olduğundan bu tür eski yapı ve yerlere yürüyerek girilebilir. En çok ilgi çeken tarihi yer Harbiye’ye ulaşmak için minibüs ya da otobüsler tercih edilebilir.

Bu ulaşım araçlarının yanında HAVAŞ servisleri de kullanılabilir. Uçak iniş ve kalkışlara göre ayarlanmış olan HAVAŞ servisleri yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Hatay Havalimanı içerisinde araç kiralama firmaları da yer almaktadır. Dileyen yolcular bu firmaların kiraladığı araçlardan dilediklerini alıp kullanabilirler.

Amasya Hatay uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlarla.