Çok ucuz fiyatlarla Erzurum Hatay uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Erzurum’dan Hatay’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 2 saat 10 dakikadır.

Erzurum Hatay uçak bileti al!

Sizde Erzurum’dan Hatay’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Erzurum Hatay uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Hatay’da nerelere gidebiliriz?

Erzurum Hatay Uçak Bileti

Erzurum Hatay Uçak Bileti

Medeniyetler Beşiği Hatay, Türklerin eline geçmeden önce farklı etnik yapıya ve dine ait uygarlıklar tarafından uzun yıllar boyunca önemli bir merkez olarak kullanıldı. Stratejik konumundan dolayı Türkiye’nin önemli noktası üzerinde yer alan Hatay, günümüzde hala farklı dinlere kapılarını açar. Üç büyük dine mensup insanların yıllar boyunca bir arada yaşadığı kent, doğal ve tarihi birçok güzelliğe sahiptir.

Dünyanın en büyük mozaik müzelerinden biri olan Hatay Arkeoloji Müzesi, Antakya ve çevresindeki yerleşim yerlerinde gün yüzüne çıkarılan pek çok esere ev sahipliği yapar. Müze mozaik özelliği ile dünyanın ikinci, sikke bakımından ise üçüncü büyük müzesidir. 35 bin eserin yer aldığı müzede Roma, Helenistik dönem, Bizans ve Hitit dönemine ait birçok önemli eser yer alır.

Çok sayıda dinin bir arada yaşadığı Antalya, ülkemizin en önemli cami ve kiliselerine de kucak açar. St. Pierre Kilisesi, Asi Nehri’nin batısında yer alan Hac Dağlarının eteklerinde bulunur. Kilise Hz. İsa’nın 12 havarisinden biri olarak kabul edilen mekandır. Eski dönemlerde Hristiyanlık dinini yaymak için kullanılan yapı, Hristiyanlık alemi için oldukça önemlidir.

Erzurum Hatay uçak bileti fiyatları

Hatay seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Hatay seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Erzurum Hatay uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Erzurum Havalimanı Ulaşım

Her sene hem yerli hem de yabancı turisti ağırlayan Erzurum’da havaalanından merkeze gitmek için pek çok alternatif bulunuyor. Bunlardan birincisi şayet hızlı ve konforlu bir araç tercih edecekseniz taksidir. Toplu taşıma tercih etmek isteyenler için ise havalimanından kalkan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi Toplu Taşıma Müdürlüğü tarafından düzenlenen özel servisler bulunmaktadır. Oldukça ekonomik olan bu servisler ile pek çok lokasyona gitmeniz mümkündür.

Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaştıktan sonra belediye otobüsleri ile istediğiniz bölgeye gidebiliriz. Bu otobüsler İstasyon Meydanı’ndan kalkmaktadır. G5 numaralı otobüsler ile Palandöken Kayak Merkezi’ne gitmeniz mümkün. Ayrıca İstasyon Meydanı’nın hemen yanında Erzurum Garı mevcut olduğundan buradan trenle de şehrin çeşitli yerlerine gidebilirsiniz.

Erzurum Havalimanı içinden de Erzurum Hatay uçak bileti satın alınabiliyor.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay’a ulaşım genel olarak minibüs, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Kent merkezinde çoğu yer yürüme mesafesinde ve yakındır. Şehir içerisinde arabaların dahi giremeyeceği yerler olduğundan bu tür eski yapı ve yerlere yürüyerek girilebilir. En çok ilgi çeken tarihi yer Harbiye’ye ulaşmak için minibüs ya da otobüsler tercih edilebilir.

Bu ulaşım araçlarının yanında HAVAŞ servisleri de kullanılabilir. Uçak iniş ve kalkışlara göre ayarlanmış olan HAVAŞ servisleri yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Hatay Havalimanı içerisinde araç kiralama firmaları da yer almaktadır. Dileyen yolcular bu firmaların kiraladığı araçlardan dilediklerini alıp kullanabilirler.

Erzurum Hatay uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı