Çok ucuz fiyatlarla Hatay Sivas uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Hatay’dan Sivas’a haftada en az dört gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 17 saat 10 dakikadır.

Hatay Sivas uçak bileti al!

Sizde Hatay’dan Sivas’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Hatay  Sivas uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sivas’ta nerelere gidebiliriz?

Hatay Sivas Uçak Bileti

Hatay Sivas Uçak Bileti

Anadolu’nun en eski tarihli şehirlerinden biri olan Sivas, tarihteki önemli ticaret yollarından biri olan İpek Yolu’nun kavşak noktasıdır. Aynı zamanda Kral Yolu’nun geçtiği güzergahta yer alan kent, yıllar boyunca tüccarların uğrak noktası oldu. Bu özelliği ile Sivas günümüzde ticaret konusunda oldukça gelişmiştir. Tarihi ve kültürel yapısı kadar şehir yeşili bol bir yerleşim yeridir. Sivas yöresine has damak zevkleri ile ziyaretçilerine geniş yelpazeli bir damak zevki yaşatır. Şehir aynı zamanda Konya’dan sonra Türkiye’nin en büyük yüz ölçümüne sahiptir.

Mimari özelliklerine bakıldığı zaman 19. yüzyılın ikinci yarısında yapıldığı gözlemlenen Taşhan, iki katlı, kesme taştan yapılan ve üç girişe sahip olan yapıdır. Alt katındaki dükkanların boydan boya sıralandığı; kuzey yönündeki dükkanların ise hem avluya, hem de dışa dönük olduğu görülür. Camekan yapılı dükkanlara sahip olan Taşhan’ın avlusunun tabanı taş döşemeden oluşur. Mimarinin en çok ilgi çekici unsuru ise kırma çatılı kiremit kapıdır. Alt katında çanta ve bavul sanat esnafların yer aldığı mekanın üst katı restorandan meydana gelir.

Hatay Sivas uçak bileti fiyatları

Sivas seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sivas seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Hatay Sivas uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Hatay Havalimanı Ulaşım

Hatay’a ulaşım genel olarak minibüs, otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Kent merkezinde çoğu yer yürüme mesafesinde ve yakındır. Şehir içerisinde arabaların dahi giremeyeceği yerler olduğundan bu tür eski yapı ve yerlere yürüyerek girilebilir. En çok ilgi çeken tarihi yer Harbiye’ye ulaşmak için minibüs ya da otobüsler tercih edilebilir.

Bu ulaşım araçlarının yanında HAVAŞ servisleri de kullanılabilir. Uçak iniş ve kalkışlara göre ayarlanmış olan HAVAŞ servisleri yolcuları şehir merkezine götürmektedir. Hatay Havalimanı içerisinde araç kiralama firmaları da yer almaktadır. Dileyen yolcular bu firmaların kiraladığı araçlardan dilediklerini alıp kullanabilirler.

Hatay Havalimanı içinden de Hatay Sivas uçak bileti satın alınabiliyor.

Sivas Havalimanı Ulaşım

Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, şehir merezine 22 km mesafededir. Kent meydanına gitmek için ise pek çok alternatif vardır. Bunlardan birisi HAVAŞ servisleridir. Uçakların iniş ve kalkış zamanlarına göre saatleri ayarlanmış olan HAVAŞ servislerine rahatlıkla yetişebilir ve merkeze gidebilirsiniz. Belediye ve THY’nin ortaklaşa tahsis ettiği servislerle de havalimanından merkeze gidilebilmektedir.

Havalimanında yer alan taksilerle de şehre gidilebilir. Özellikle gidilecek yer tam olarak bilinmiyorsa taksiden bu konuda yardım almak faydalı olabilir. Arzu edenler için havalimanında araç iralama ofisleri de bulunmaktadır. Budget, Avis, Miray, Central, Sixt ve Miray gibi araç kiralama firmaları yolculara istedikleri markada ve fiyat aralığında araç temin edebilmektedir.

Hatay Sivas uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı