Çok ucuz fiyatlarla Elazığ Iğdır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Elazığ’dan Iğdır’a en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 20 saat 10 dakikadır.

Elazığ Iğdır uçak bileti al!

Sizde Elazığ‘dan Iğdır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Elazığ Iğdır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Iğdır’da nerelere gidebiliriz?

Elazığ Iğdır Uçak Bileti

Elazığ Iğdır Uçak Bileti

Türkiye’nin doğu sınırını oluşturan illerinden biri olan Iğdır, Ermenistan ile komşudur. Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Iğdır’ın tarihi M. Ö. 4000’li yıllara kadar dayanır.  Ülkemizin tarihi şehirlerinden biri olan kent, kültürel dokusu, tarihsel yapıları ve doğal oluşumları ile dikkat çekici bir özelliğe sahiptir.

Karakale Harabesi, bölgeye Urartular tarafından yapılan ve Ermenistan sınırında bulunan bir kaledir. Orta Çağ’a ait izler barındıran harabe, Iğdır’ın en eski yerleşim birimlerinden biridir. Karakale Harabesi, bölgede hüküm süren pek çok medeniyet tarafından yıllar boyunca savunma amacı ile kullanıldı. M. Ö. 2. yüzyılda kurulan Ahura Harabeleri, Artaksiyalı Krallığı tarafından inşa edilen değerli bir eserdir. Ağrı Dağı’nın yamaçları üzerine kurulu olan harabe, Yakup Vadisinde bulunur.

1892 yılında Gök Taşı düşmesi sonucu meydana gelen Meteor Çukuru, bölgenin en çok turist çeken noktalarından biridir. Korhan Yaylasında yer alan çukurun etrafındaki doğal güzelliği oldukça ilgi çekicidir. Tuz Mağaraları, Harmandöven Kervansarayı, Şehit Türkler Anıtı ve Müzesi Iğdır’ın kültürel tarihi turizm noktaları arasındadır.

Elazığ Iğdır uçak bileti fiyatları

Iğdır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas Global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Iğdır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Elazığ Iğdır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı Ulaşım

Elazığ Havalimanı kent merkezine 12 km mesafededir. Havalimanından şehir merkezine geçmek son derece kolay ve rahattır. Şayet Elazığ merkeze hızlı bir şekilde varmak istiyorsanız en iyi seçenek taksi olacaktır. Toplu taşıma tercih edeceler için havalimanından merkeze otobüsler de mevcuttur. Ekonomik bir ulaşım aracı olan otobüslerle havalimanından şehir merkezine 30 dakikada varmanız mümkündür.

Arzu eden yolcular havalimanında bulunan araç kiralama firmalarından araç da kiralayabilirler. Havalimanı içerisinde AVIS, Europcar, National Car Rental firmalarının araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. İstenen model ya da fiyat aralığına göre araç seçilebilir ve şehre kolayca ulaşım sağlanabilir. Elazığ Havalimanından merkeze giden uçak firmalarının servisleri de bulunmaktadır. THY, Pegasus, Bprajet, Onurair ve Anadolujet’in yolcuları için tahsis ettiği servis araçlar bulunmaktadır. Bu servisleri kullanarak şehir merkezine rahat bir şekilde varabilirsiniz.

Elazığ Havalimanı içinden de Elazığ Iğdır uçak bileti satın alınabiliyor.

Iğdır Havalimanı Ulaşım

Iğdır Havalimanı şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Havalimanı şu anda iç hatlar servisi ile hizmetini yürütüyor. Sivil kategoride hizmet veren havalimanından şehir merkezine ulaşım için çeşitli alternatifler bulunuyor. Şehir merkezinden havalimanına da benzer şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanında bir de açık otopark bulunuyor. Kendi özel aracınızı bu otoparka bırakıp dilediğiniz yere güven içerisinde gidebilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma tercih etmek isterseniz havalimanından kalkan otobüsleri kullanabilirsiniz. Şehir merkezine otobüsle 30 dakikada varabilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatine göre hareket ettiğinden uçaktan iner inmez binebilir ve şehre ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanı terminal binasında bulunan araç kiralama şirketinden dilediğiniz modelde ve fiyat aralığına göre bir araç seçebilir ve şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Terminal binasında göreceğiniz Rimal firması araç kiralama konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.

Taksi

Bir diğer seçenek ise trafik durumuna göre şehir merkezine en hızlı şekilde ulaşabileceğiniz taksiler. Terminal binası önünde bulunan ve 24 saat hizmet veren taksi duraklarından bir taksiye binerek şehir merkezine en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Elazığ Iğdır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı