Çok ucuz fiyatlarla Kars Iğdır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kars’tan Iğdır’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 20 saat 5 dakikadır.

Kars Iğdır uçak bileti al!

Sizde Kars‘tan Iğdır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kars Iğdır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Iğdır’da nerelere gidebiliriz?

Kars Iğdır Uçak Bileti

Kars Iğdır Uçak Bileti

Türkiye’nin doğu sınırını oluşturan illerden biri olan Iğdır‘ın büyük bir bölümü yüksek platolar ve dağlık kesimlerden meydana gelir. Jeopolitik konumu ve bitki örtüsü gereği birçok meyve ve sebze ekimi içinde oldukça elverişlidir. Bu özelliği vesilesi ile Iğdır ‘bereketli topraklar’ olarak da tanımlanır. Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağının büyük bir kısmına sahip olan Iğdır, doğal güzelliği ile ön plana çıkan şehirlerden biridir. Bunun yanı sıra Nuh olayının yaşandığı yer olarak da bilinen kent, ülkemizin inanç turizmi bölgeleri arasındadır. Şehrin pek çok yerinde gerçekleştirilen arkeolojik çalışmalar neticesinde kentin tarihinin Paleolitik Çağa kadar uzandığı görülür. Bunun sonucu olarak Iğdır’ın tarihsel yönü de bir o kadar güçlüdür.

Urartuların önemli merkezlerinden biri olan Karakale Harabeleri, zengin bir coğrafya da bulunmasından dolayı Iğdır’da görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Ermenistan sınırında bulunan bölge, lokasyonu gereği de oldukça önemli bir yere sahiptir. Kentin en eski yerleşim yerlerinden biri olan Karakale Harabeleri, Orta Çağa dair izler taşır.

Kars Iğdır uçak bileti fiyatları

Iğdır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Iğdır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kars Iğdır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Kars Havalimanı Ulaşım

Şehir merkezine sadece 7 km mesafede olan Kars Havalimanı’ndan merkeze gitmek oldukça zahmetsizdir. Servis, taksi, belediye otobüsü gibi seçenekler sunulmaktadır. Ayrıca Sarıkamış Kış Spor Merkezi’ndeki bir takım oteller de havaalanından servis hizmeti sağlamaktadır.

Uçakların kalkış inişine göre ayarlanmış servisler mevcuttur. Bu servisler Kars’ta Faikbey Caddesi’ne kadar gitmekte ve Vergül Turizm Acentesi önünde yolcularını indirmektedir. Kars Havalimanı’ndan şehir merkezine toplu taşıma aracı ile gitmek isteyen yolcular için uçak saatine göre ayarlanmış olan otobüs geçmektedir. Havalimanından kalkan otobüsler merkezde bulunan Aslan Heykellerinin önüne gelmekte ve yolcularını bırakmaktadır.

Kars Harakani Havalimanı içinden de Kars Iğdır uçak bileti satın alınabiliyor.

Iğdır Havalimanı Ulaşım

Iğdır Havalimanı şehir merkezine 12 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Havalimanı şu anda iç hatlar servisi ile hizmetini yürütüyor. Sivil kategoride hizmet veren havalimanından şehir merkezine ulaşım için çeşitli alternatifler bulunuyor. Şehir merkezinden havalimanına da benzer şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanında bir de açık otopark bulunuyor. Kendi özel aracınızı bu otoparka bırakıp dilediğiniz yere güven içerisinde gidebilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine toplu taşıma tercih etmek isterseniz havalimanından kalkan otobüsleri kullanabilirsiniz. Şehir merkezine otobüsle 30 dakikada varabilirsiniz. Otobüsler uçakların iniş saatine göre hareket ettiğinden uçaktan iner inmez binebilir ve şehre ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama

Havalimanı terminal binasında bulunan araç kiralama şirketinden dilediğiniz modelde ve fiyat aralığına göre bir araç seçebilir ve şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Terminal binasında göreceğiniz Rimal firması araç kiralama konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.

Taksi

Bir diğer seçenek ise trafik durumuna göre şehir merkezine en hızlı şekilde ulaşabileceğiniz taksiler. Terminal binası önünde bulunan ve 24 saat hizmet veren taksi duraklarından bir taksiye binerek şehir merkezine en hızlı şekilde ulaşabilirsiniz.

Kars Iğdır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.